Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Double Fishtail Braid

Klasický Fishtail Braid sme Ti už u nás predstavili, no v tejto sérii článkov IN-ÚČESY NA JAR 2015 Ti prinášame jeho lepšiu, krajšiu, nápaditejšiu verziu. Ak stále netušíš postup, ako vytvoriť fishtail braid, alebo ako by si povedala po našom rybí chvost, klikni TU.

Tento typ vrkoča vyzerá komplikovane ale je naozaj jednoduchý presne tak, ako všetky účesy v tejto sérii článkov. Ak sa chceš dozvedieť ako na to, čítaj ďalej.

?IN-ÚČESY NA JAR 2015 #3-Double Fishtail Braid
  1. Prvým krokom, ktorý urobíme je, že si prehodíme všetky vlasy na ľubovoľnú stranu hlavy, na ktorej sa Ti tvoje pletené kreácie páčia a poriadne ich prečešeme. Ako môžeš vidieť, na fotke sú použité naše clip-in vlasy dĺžky 51cm. Samozrejme, tento vrkoč sa dá spraviť aj bez clip-in vlasov, no s nimi to vyzerá omnoho lepšie.
  2. Keď ich máš dôkladne prečesané, so stredu vlasov vyber tenký pramienok vlasov a umiestni ho niekde mimo, povedzme na opačnú stranu hlavy, pretože s ním momentálne pracovať nebudeme ale neskôr sa k nemu vrátime.
  3. Ďalej postupuj klasicky, ako keby si išla vytvoriť fishtail braid, rozdeľ si vlasy do dvoch sekcií a začni pliesť. Malo by Ti vzniknúť niečo podobné, ako je na treťom obrázku.
  4. Tento krok je veľmi dôležitý. Tvoj vrkoč potrebuje nabrať objem a štruktúru. Preto si koniec vrkoča chyť jednou rukou, a druhou rukou začni vyťahovať pramienky. Tu môžeš vidieť naozaj veľký rozdiel pred a po tomto kroku. Tento krok je nevyhnutný, kedže potrebujeme ďalší vrkoč zapracovať do tohto.
  5. Teraz prichádza čas na pramienok vlasov, ktorý si si odložila predtým.
  6. Z pramienku vytvor malý fishtail braid a znova jemne povyťahuj za jeho pramienky alebo tento menší, nechaj pevnejší.
  7. V poslednom kroku tieto dve pramienky spoj a to tak, aby menší vrkôčik bol na tom väčšom. Zopni ich malou sponkou vo farbe tvojich vlasov, aby ju nebolo vidieť a tvoje dve vrkoče mohli držať pokope.
  8. HOTOVO!

Ak sa Ti tieto typy článkov páčia, a chcela by si ich vidieť aj naďalej, napíš nám komentár pod článkom. Nezabudni si pozrieť aj predošlé účesy v tejto sérii článkov, kde sme Ti ukázali, ako sa robí Twisted Side Braid alebo Pull-Through Side Braid.