Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

4 tipy, ako si zosvetliť vlasy prírodnou cestou

Chceš dosiahnuť svetlejšie vlasy so žiarivým odleskom? My poznáme niektoré účinné metódy, ktoré ti pomôžu zosvetliť vlasy o niekoľko tónov aj bez použitia chemických prípravkov.

blond vlasy

Najefektívnejšie pre zosvetlenie vlasov sú samozrejme zosvetľovacie prípravky. Ak však hľadáš prírodnú cestu máme pre teba niekoľko typov, ktoré dokonca nájdeš doma v špajzi. Nevýhodou však je, že tieto prírodné zosvetľovače fungujú najmä na prirodzene svetlých odtieňoch vlasov.

Med

Med je veľmi zdravý, no skvelé účinky má aj mimo kuchyne. Možno je to prekvapujúce, ale tento sladký zázrak naozaj dokáže vaše vlasy rozjasniť. Ako na to?

Najlepšie je zmiešať si med s kondicionérom, pretože sa bude lepšie nanášať. Potom si ho nanes ho po celej dĺžke vlasov a zabaľ do igelitového sáčka alebo fólie a uteráka. Nechaj pôsobiť aspoň jednu hodinu a potom si vlasy umy.

Škorica

škorica

Aj tento prášok dokáže vaše vlasy presvetliť. Stačí zmiešať lyžicu škoricového prášku do kondicionéra. Umyť si vlasy, naniesť kondiciońer a nechať pôsobiť minimálne 6 hodín, najlepšie celú noc. Potom si vlasy umy a užívaj škoricovú vôňu! Tento spôsob je veľmi bezpečný. Takže môžeš zopakovať niekoľkokrát po sebe, pokiaľ nespozoruješ požadovaný efekt.

Citrón

Citrón a jeho šťava sú jednotkou v zosvetľovaní. Avšak treba s ním opatrne, pretože vlasy môže aj vysušiť. Zmiešaj v pohári teplú vodu a 2 lyžice citrónovej šťavy, votri do vlasov a nechaj pôsobiť čo najdlhšie. Keď je to možné, sadni si na slniečko a nechaj pôsobiť. Keď tento postup zopakuješ viackrát po sebe, dosiahneš nielen zosvetlenie, ale aj lesk vlasov. Potom však dopraj vlasom vyššiu starostlivosť – napríklad masku alebo vlasovú kúru.

Harmanček

Táto bylinka tiež funguje ako prírodný zosvetľovač. Uvar si silný harmančekový čaj (môžeš do neho pridať aj šťavu z polky citróna), potom preceď a opláchni s tým vlasy na záver pri umývaní. Opäť si môžeš sadnúť na slniečko a nechať vlasy voľne uschnúť. Túto procedúru zopakuj niekoľkokrát po sebe.

Zdroj foto: pixabay.com