Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Recept na zdravé a pevné vlasy

Občas aj tvoje vlasy potrebujú určitú „očistu“ a vzpružiť najmä v období chladnejšieho počasia a pri nadmernejšom vypadávaní vlasov. Okrem správnej starostlivosti zvonku by si mala korunke krásy dopriať aj dostatok výživy a pomocných látok prostredníctvom stravy a doplnkov.

recept

Biotín a zinok

Základná zložka, ktorá podporí pružnosť vlasov je biotín. Spolu so zinkom urobia s tvojimi vlasmi zázraky. Vlasy budú pôsobiť zdravšie a pevnejšie. Biotín môžeš nájsť vo vajíčkach, jablkách, zemiakoch, v sušených hubách alebo zelenine ako karfiol, kapusta a iné. Zinok sa postará o to, aby sa tvoje vlasy premenili na kvalitnejšie. Skrýva sa v rybkách, mliečnych výrobkoch, syroch alebo v tekvici.

Rybí tuk alebo omega3 mastné kyseliny

Okrem toho, že rybí tuk priaznivo pôsobí na naše zdravie, je skvelým pomocníkom v boji proti vypadávaniu vlasov. Jeho pravidelné užívanie sa po čase odrazí aj na tvojich nechtoch a pokožke.

Vitamín C

zdravé a pevné vlasy

Lesk vlasom opäť dodáš vďaka vitamínu C. Ten sa nachádza v ovocí, obsahujú ho najmä citrusové plody. Dostatok vitamínu C majú aj šípky a dopriať si ich môžeš napríklad vo forme čaju. Vitamín C sa nachádza tiež v jahodách a čučoriedkach.

Železo

Trápi ťa vypadávanie vlasov? Možno za to môže chudokrvnosť z nedostatku železa. V takom prípade je veľmi dôležité doplniť do tela železo aj správnou stravou. Do svojho denného jedálnička zaraď orechy, slivky, mandle, špenát, cícer, hovädzinu a cviklu.

Zdroj foto: www.pixabay.com