Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

7 rád, ako využiť kokosové mlieko na vlasy a tvár

kokosové mlieko

Zázrak pre telo

Kokosové orechy sú vysoko výživné, plné vlákniny a bohaté na vitamíny C, E, B1, B3, B5 a B6 ako aj minerály vrátane železa, selénu, sodíka, vápnika, horčíka a fosforu. Nielen kokosový olej, ale aj kokosové mlieko v sebe ukrýva veľké množstvo pozitívnych účinkov. Okrem kuchyne si svoje využitie nájde aj ako „liek“ pre naše vlasy a pokožku.

Obnovuje suché a poškodené vlasy

Vďaka svojim vynikajúcim hydratačným vlastnostiam je kokosové mlieko možné použiť ako tonikum na suchú, svrbivú a podráždenú pokožku hlavy. Jemná masáž po dobu 5 minút je vhodná najmä pre obnovu suchých, poškodených a krehkých vlasov, ako aj rozštiepených koncov.

Podporuje rast vlasov

Kokosové mlieko obsahuje všetky nevyhnutné živiny potrebné pre zdravé vlasy, posilňuje vlasové folikuly a podporuje rast vlasov. Aplikujte kokosové mlieko na vlasy a masírujte 3 až 5 minút. Šampónom si vlasy umyte po 20 minútach.

Kokosové mlieko ako kondicionér

kondicionér

Môžete si buď umyť vlasy rovnakým množstvom kokosového mlieka a šampónu alebo použiť kokosové mlieko ako kondicionér. Znížite ich mastnosť a podporíte rast hustejších a lesklých vlasov.

Odstraňovač make-upu

Ak chcete odstrániť make-up, zmiešajte 2 lyžice olivového oleja a 1 časť kokosového mlieka, naneste na vatový tampón a jemne rozotrite po tvári. Kokosové mlieko vašu tvár nielen očistí, ale vyživí aj pokožku do hĺbky.

Upokojte spálenie

Máte slnkom spálenú pokožku? Jednoducho naneste do postihnutej oblasti tenkú vrstvu studeného kokosového mlieka. Olej a tuky v mlieku pomáhajú obnoviť vlhkosť, znižovať začervenanie a zmierňovať bolesť. Môžete ho používať kedykoľvek počas dňa, ale použite ho najmä tesne pred spaním, nechajte pôsobiť cez noc a opláchnite ráno.

Boj proti akné

Ak máte náchylnú kožu na akné, pravidelne používajte kokosové mlieko ako čistiaci prostriedok. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú predchádzať tvorbe akné.

Hydratačný krém

Pridajte šálku kokosového mlieka do kúpeľa - môžete tiež pridať pol pohára ružovej vody pre ďalšie výhody a príjemnú arómu. Za 15 minút dáte zbohom vašej suchej pokožke. Kokosové mlieko môžete aplikovať aj priamo na kožu a zabezpečiť si tak ešte zdravšiu a žiarivú pokožku.

Zdroj foto: pixabay.com