Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako si udržať svoju líniu aj počas Vianoc

Vianoce sú čas, kedy zvykneme najviac priberať. Aj keď sú to najkrajšie sviatky v roku, patrí k nim veľa dobrôt a nie všetci im vieme odolať alebo máme rýchly metabolizmus. Avšak ako jesť a nepribrať? Stačí troška pozmeniť jedálniček, netlačiť do sebavšetko, čo vidíte a s našimi tipmi sa vám podarí udržať svoju postavu. A ešte niečo, nezabúdajte na pohyb!

Ako si udržať svoju líniu aj počas Vianoc

Naše tipy:

1. Jedzte zdravšie
Čo tak napríklad nahradiť bielu veku za celozrnné pečivo? Alebo upiecť koláče s celozrnnej múky? Mali by ste obmedziť príjem cukru a aj šalát môže byť zdravý - majonézu nahraďte jogurtom. Samozrejme si doprajte aj sem tam nejaký malý hriech, ale nezabúdajte počas dňa aj na ovocie a zeleninu.

2. Dávajte pozor na porcie

Na tanier sa môže zmestiť málo, ale aj veľa. Preto dajte pozor, koľko čoho zjete. Ani zdravých jedál ako ovsené vločky či ryža by ste nemali zjesť príliš veľa. Do svojho jedálnička určite zaraďte potraviny ako zemiaky, cestoviny a jedlo bohaté na bielkoviny – mäso, ryby.

3. Neprejedajte sa, ale nedržte ani pôst

Pamätajte na to, že vás príjem jedla by mal byť taký ako pred sviatkami alebo len o kúsok väčší.

Neprejedajte sa, ale nedržte ani pôst
4. Nevynechávajte raňajky

Aj keď možno mnohí tomu neuveria, raňajky vám pomôžu pri tom, aby ste nepribrali a udržali si svoju hmotnosť. Sú základ dňa – môžete si dať napríklad ovsené vločky, jogurt, celozrnné potraviny, vajcia či ovocie.

Nevynechávajte raňajky
5. Hýbte sa!

Ak by ste predsa len vianočným dobrotám neodolali, doprajte si viac pohybu. Zájsť si do fitness centra, či na prechádzku to je už na vás, ktorú alternatívu si vyberiete. Prechádzkou či rýchlou chôdzou môžete spáliť od 840 do 1000 kJ za hodinu. Korčuľovaním 1500 až 1900 a napríklad lyžovaním spálite 1900 až 2100kJ za hodinu.

Hýbte sa!