Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Zázračný kokosový olej

Zázračný kokosový olej

Vedeli ste, že kokosový olej má neskutočné množstvo účinkov a využití?


Vďaka tomu, že je olej panenský a čisto prírodný a bez pridaných prímesí, môžete si ním natrieť vašu pokožku či vlasy a večer si ho vychutnať v šaláte.

Kokosový olej sa používa nielen na varenie, ale aj na masáže, píling pokožky a ako vlasová kozmetika. A dokonca je účinný aj pri redukcii váhy či bielení zubov. Je podľa vás zvláštne natierať si zuby olejom? Naozaj to funguje.Jeho široké využitie vás určite prekvapí, aj my sme mu podľahli.

Náš tip: Vyskúšajte kokosový olej ako odličovadlo alebo balzam na pery.

Kokosový olej na vlasy

V Ázii je tento druh oleja veľmi vzácny a používa sa na vlasové zábaly proti štiepeniu končekov a vypadávaniu vlasov. Pri pravidelnom používaní spozorujete menšie vypadávanie vlasov, väčší lesk a dokáže zredukovať lupiny. Najlepšie je votrieť si ho do pokožky ako zábal pred umytím vlasov, ale môžete ho tiež jednoducho votrieť do vlasovej pokožky na suché vlasy ako bezoplachový kondicionér/olej.

3 možnosti využitia oleja na vlasy:

  1. Olej si naneste pred umytím vlasov (môžete nechať pôsobiť aj dlhšie) a poriadne zmyte šampónom. Dodá suchým vlasom stratený lesk a zabráni štiepeniu končekov.
  2. Olej naneste po umytí na končeky alebo celú dĺžku vlasov a uľahčí vám rozčesávanie vlasov.
  3. Zabudnite na šampóny 2in1 a spravte si prírodný kondicionér s kokosového oleja. Zvoľte žihľavový šampón a spravte si kokosovú masáž pokožky vlasov ako kondicionér. V prípade mastných vlasov zvoľte len natretie končekov.
Pocit vyživenej a hebkej koruny krásy je pre každá ženu predsa na nezaplatenie :)