Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Vráť svojim vlasom lesk!

lesk vlasov

Každá žena túži po hladkých a hodvábnych vlasoch. Krátke či dlhé, kučeravé alebo rovnomerne lesklé vlasy vždy dávajú dobrý dojem. Vonkajšia vrstva zdravých vlasov obsahuje prírodný olej, aby boli vlhké a lesklé. Keď je táto vrstva poškodená, vlasy budú matné, nezdravé a suché.

Niektoré z faktorov, ktoré prispievajú k matným vlasom, sú choroba, výživové nedostatky, používanie nesprávnych produktov na starostlivosť o vlasy, používanie zlého kondicionéra, vystavovanie slnku, časté farbenie, vek, nadmerný stres, chlóru v bazénoch a mnohé iné. Správna starostlivosť o vlasy je jediná možnosť pre zisk krásnych lesklých vlasov.

Začni pri vlasových pomocníkoch

Nie je čas vymeniť kefu alebo hrebeň na vlasy? Ak nad tým dlhšie zaváhaš, neváhaj a svoju starú kefu vymeň na novú. Pravidelným používaním sa štetiny na kefe opotrebujú a niekedy rozštiepia. Tvoje vlasy tým zbytočne oberieš o povrchový lesk.

vlasové pomôcky

Skús kokosový olej

Aplikuj teplý kokosový olej na vlasy od korienkov až po konce. Sprav si masáž hlavy počas niekoľkých minút a potom zabaľ vlasy do sprchovej čiapky alebo fólie a nakoniec do uteráka. Nechaj pôsobiť najmenej 30 minút. Na konci opláchni vlasy vodou, potom šampónom a uprav ako normálne. Zopakuj jedenkrát alebo dvakrát týždenne v závislosti od stavu vlasov.

Tip: Môžeš použiť aj olivový olej, ricínový olej alebo mandľový olej a postupuj rovnakým postupom.

S prípravkami opatrne

Väčšina z nás používa množstvo značkových kondicionérov, šampónov a sér na pridanie krásneho lesku vlasom. Ale v priebehu času môžu tieto výrobky narobiť viac škody než dobrého. Namiesto použitia komerčných produktov môžeš vyskúšať niektoré jednoduché a prírodné prostriedky, aby si mala vlasy hladké a lesklé.

Nezabudni na výživu zvnútra

Nezabudni, že žiadny prípravok nenahradí starostlivosť zvnútra. Dopraj si dostatok omega 3 mastných kyselín, ktoré nájdeš napríklad v rybách. Táto zmena životosprávy nemusí byť hneď viditeľná, ale zlepšenie bude mať určite pozitívny vplyv na vlasy.

Zdroj foto:www.pexels.com