Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

SOS záchrana vlasov po lete

Slnko. More. Voda. Ako každý rok, leto sa pomaly skončilo a najviac utrpeli naše vlasy. O tom vie svoje asi každá žena. Aj keď sa zubami nechtami pokúšame urobiť všetko preto, aby sme sa vyhli nožniciam, odporúčame si dať aspoň podstrihnúť končeky, aj keby len pár milimetrov.

Existuje však množstvo tipov, ktoré ti pomôžu dať vlasy dokopy a my ti povieme zopár z nich.

starostlivosť o vlasy

1. Dodaj im starostlivosť.

Vieš si predstaviť deň bez krému? Alebo bez zubnej pasty? Takisto ako sa staráš o svoje zuby, pokožku, mala by si určitý čas venovať aj svojim vlasom. Ak vidíš, že klasické umytie šampónom nestačí, siahni po kvalitnejších výrobkoch.

Netvrdíme, že len cena hrá v kvalite rolu. Niekedy sú kvalitné prípravky aj tie lacnejšie. Tvoju výbavu by však mal tvoriť minimálne šampón, balzam, olej na vlasy a maska.

Veľmi účinné sú rôzne prírodné oleje ako multifunkčný kokosový, olivový, mandľový či avokádový olej.

2. Absencia fénovania a žehlenia

Na istý čas by si sa mala vyhnúť akémukoľvek použitia tepla na vlasy. Mohla by si ich ešte zbytočne viac vysušiť. Preto si radšej umy vlasy večer alebo predtým ako pôjdeš von, aby ti stihli samovoľne uschnúť. :-)

TIP: Vieme, že mať rovné vlasy je super, ale pre zmenu skús radšej pomocou zapletaného vrkoča vytvoriť dojem jemne vlnitých vlasov, čo využívajú aj niektoré celebrity.

stop fénovaniu a žehleniu

3. Recepty z kuchyne

Poznáš najlepšiu variantu domácej masky na vlasy?

Potrebuješ: 2 vaječné žĺtky, panenský olivový olej, med

Stačí zmiešať žĺtky s dvomilyžicami panenského olivovéhooleja. K tejto zmesi môžete pridať aj malú lyžičkumedu a potom ju votrite do mokrých vlasov. Následne zabaľte do fólie a do uteráka. Túto kúru nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a potom 2x poriadne umyte šampónom. Táto maska dokonca podporuje rast vlasov prekrvenie pokožky.

4. Vyživujte vlasy zvnútra

Nie je dôležitá len vonkajšia výživa ale tiež je potrebné vlasom dodať vitamíny. Je to úplne jednoduché, stačí keď do jedálnička zaradíš potraviny bohaté na vitamíny, alebo môžeš siahnuť po vitamínoch vo forme tabliet, a to konkrétne B, C a E. Ako výborný doplnok pre vlasy a nechty môže byť kombinácia zinku, vápnika a horčíka.