Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ochrana vlasov pred slnečnými lúčmi

Leto je už pomaly za dverami a my ti prinášame niekoľko tipov, ako si udržať vlásky pekné aj počas neho. UV žiarenie, kúpanie v mori a v bazénoch a iné upravovanie vlasy veľmi zaťažuje a vysušuje, preto im teba dopriať vyššiu starostlivosť.

ochrana vlasov pred slnkom Ako si udržať vlasy zdravé aj počas leta?

Slnečné lúče sú najmä počas leta intenzívnejšie. Aj keď nie si na kúpalisku alebo pláži každý deň, vlasy sa môžu poškodiť. Odporúčame používať masku aspoň raz týždenne, aby si udržala vlhkosť. Vyskúšať môžeš aj orgánový alebo kokosový olej.

Pri príležitostiach, kedy si dlhý čas vonku na slnku, použi neskôr špeciálny regeneračný kondicionér. Teplo zanecháva pokožku otvorenú, takže tvoje vlasy absorbujú hydratačné ošetrenie a rýchlejšie sa zregenerujú.

V tvojej výbave by nemal chýbať klobúk

Slnko je najsilnejšie medzi 12 a 15 hodinou. Nosenie klobúka počas týchto hodín pomôže udržať vlasy ochránené pred najviac škodlivými UV žiareniami. Budeš tak vyzerať neustále super trendy na pláži!

Tip: Ak nemáš rada klobúk, použi aspoň sprej na ochranu vlasov pred slnkom po celej dĺžke, aby si ich ochránila pred zničením.

Dodaj vlasom vlhkosť

Chystáš na dovolenku? More a chlór vlasy veľmi vysušujú. Po okúpaní hľadaj vždy sprchovací kút pri bazéne alebo na pláži a použi ho! Vlhké vlasy pohlcujú oveľa menej chlóru ako suché vlasy. Podobne sa uisti, že dôkladne opláchneš s vlasov chlór a soľ.

Vyhni sa tepelnej úprave

Tvoje vlasy už budú aj tak vystavené pôsobeniu tepla, UV žiarenia, chlóru a soli. Ak je to možné, použi čo najmenej tepelnej úpravy - pokiaľ ide o styling vlasov. Takisto nechať voľne uschnúť vlasy po umytí by bolo tou najlepšou voľbou. V prípade použitia fénu zvoľ chladnejšiu teplotu.

Zdravé končeky vlasov

Predtým dovolenkou si daj vlasy podstrihnúť. Zdravé ošetrené končeky vlasov absorbujú oveľa viac živín z vlasových výrobkov a vlasy budú oveľa zdravšie a silnejšie aj napriek vystaveniu slnečným lúčom.

Vyživuj vlasy zvnútra

Vlasom dodajú potrebnú výživu napríklad vitamíny A a E, biotín, komplex vitamínov D, zinok, kremík, meď, železo a aminokyseliny. V prípade, že nedokážeš zaradiť tieto zložky do stravy, nájdi si vhodný výživový doplnok s obsahom kremíka a zinku.

. Pi veľa vody!

O tom, že pitný režim je veľmi dôležitý, ťa nemusíme presviedčať. Ako však môže pomôcť vlasom? Na dovolenke a počas leta jeme viac nezdravých jedál plných cukrov, ktoré nemajú dobrý vplyv na vlasy, telo ani pokožku. Pokožka aj vlasy potrebujú pre udržanie dobrého vzhľadu isté množstvo tekutín, preto nezabúdaj veľa piť!

Zdroj foto: pixabay.com