Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Masky na vlasy, ktoré si vyrobíte v pohodlí domova

 

masky na vlasy

Vlasom treba venovať čo najväčšiu pozornosť, pretože nie nadarmo sa vraví, že vlasy sú korunou krásy každej ženy.

Sú vaše vlasy suché, bez lesku a bez života? Dnešná ponuka vlasových výrobkov je nespočetná, niekedy nevieme, ktoré si vybrať. Bolo by fajn priblížiť sa k prírode a vyskúšať osvedčené recepty našich starých mám.

Vyskúšajte masky, ktoré si dokonca môžete spraviť zo surovín z vašej kuchyne! Sú lacné, bez chémie a naozaj fungujú.

Ak máte suché vlasy, mali by ste vlasom dopriať viac starostlivosti a hlavne si ich dávať častejšie podstrihnúť – aj keby len pár milimetrov.

 

Olivový olej – zázrak pre suché vlasy

Maska č.1: Zmiešajte 2 čajové lyžičky olivového oleja s 2 lyžičkami medu (najlepšie domáceho). Jemnev masírujte do pokožky hlavy a zabaľte vlasy do igelitového vrecka, potom do uteráka a riadne vlasy zatočte, aby olej nekvapkal na podlahu. Po 15 minútach dôkladne vymyte šampónom (aj 2x).

Maska č.2: Zmiešajte 2 polievkové lyžice s 2 vajíčkami. Votrite do vlasovej pokožky a krúživými pohybmi masírujte. Podporí to rast vlasov a tiež ich výživu. Opäť zabaľte do fólie a do uteráka. Po 20 minútach opláchnite a riadne umyte šampónom (nie 2in1).

TIP: Pre lepšiu účinnosť, odporúčame vlasy zabaliť do potravinovej fólie, uteráka a nechať pôsobiť čo najdlhšie (najlepšie celú noc).

pivo
 

Pivo – prospieva jemným vlasom

 

pivo
Pivo je bohaté na minerály a vitamíny, preto je vhodné ho využiť namiesto drahej vlasovej kozmetiky. Ak chcete mať vlasy lesklé a jemné, stačí si pivo vždy po umytí votrieť do vlasov od korienkov až po končeky. Po minútke opláchnuť vo vlažnej vode. Nemusíte sa báť, že vlasy budú celý deň smrdieť od piva, pivný zápach o chvíľku vyprchá a vaše vlasy budú krásne.