Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Farbenie vlasov doma: Ako správne na to?

Niekedy peňaženka zíva prázdnotou, nie je dostatok času alebo sa skrátka spoliehame samy na seba. Aj keď sa môže zdať domáce farbenie na prvý pohľad jednoduché, nie vždy to dopadne podľa našich predstáv. Ako dosiahnuť farbu s čo najlepším výsledkom?

domáce farbenie

Ešte pred farbením

  • Skôr než sa pustíš do farbenia, otestuj si farbu na jednom prameni vlasov.
  • Takisto zvýš pozornosť pri výbere odtieňa na vlasy.

Čo rozhodne zohľadňovať pri výbere odtieňa

  • Tón pleti
  • Pôvodná farba vlasov
  • Váhaš medzi podobnými odtieňmi? Prikloň sa k svetlejšiemu

Pozor na časté chyby

Neumývaj si vlasy šampónom pred farbením, pretože sa poruší prirodzená ochranná vrstva pokožky. Maz práve poskytuje pokožke ochranu pred farbou. Platí pravidlo umývania vlasov aspoň 2 dni pred farbením.

Najlepšie bude, ak si pri výbere farby na vlasov vyberieš takú, ktorá nie je viac ako 2 odtiene svetlejšia alebo tmavšia od tvojej pôvodnej farby. Veľmi rapídne zmeny môžu dopadnúť akurát katastrofou a nakoniec ťa budú stáť viac úsilia a peňazí, pretože náprava v kaderníctve by si pravdepodobne vyžadovala viac ako 1 návštevu.

Zadováž si všetky potrebné veci na domáce farbenie – štetec a miska sú nevyhnutné. Takisto si pred farbením nezabudni navlhčiť vlasy.

Ako dosiahnuť čo najlepší výsledný efekt

Sleduj si na obale výrobkov značku pigmentu (napr.P5). Čím výraznejšiu farbu chceš mať, tým viac pigmentu by mala obsahovať.

Záleží tiež aj na tom, či si vyberieš šampón alebo farbu. Šampón len obaľuje povrch vlasu, zatiaľ čo trvalá farba preniká do pigmentu a nahrádza pôvodný pigment.

Po nafarbení by si mala použiť masku a šampón na farbené vlasy, ktoré vlasukotvia a zacelia.

Zdroj foto: pixabay.com