Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Čo ničí tvoju farbu na vlasy?

Po nafarbení tvoje vlasy žiaria, no po čase začne farba blednúť. Ako tomu zabrániť alebo zmierniť blednutie? Je to vôbec možné?

farbene vlasy

Kým šampón bol dlho považovaný za jednu z hlavných príčin predčasného blednutia, umývanie vlasov samo o sebe môže spôsobiť katastrofu pre farbené vlasy. Voda sa dostáva do vlasového vlákna, čo umožňuje únik molekúl farbiva z vlasov. A ak sú tvoje vlasy navyše poškodené, keď sú vlhké, voda vsiakne farbivo a tým sa farba vymýva rýchlejšie.

Existuje však veľké množstvo iných faktorov, ktoré takisto podporujú vyblednutie farby. Aké to sú?

Stylingové produkty zaťažujúce vlasy

Aj keď sa to nezdá, oleje a iné prípravky môžu mať niekedy opačný účinok. To preto, že často obsahujú zložky, ako sú ťažké silikóny.

Namáhanie vlasov

Neustále nosenie copu a rôznych zapletaných účesov takisto podporuje vyblednutie farby. Takéto namáhanie ohrozuje štruktúru vlasov a preto podporí uvoľnenie molekúl farbiva z prameňov a vedie k vyblednutiu farieb oveľa rýchlejšie, než by malo. Ak chcete pomôcť znížiť opotrebenie naneste hydratačné ošetrenie denne na mokré alebo suché prameňov pre lepšie rozčesanie vlasov a zvoľte si voľnejšie copy a účesy.

Nadmerné používanie tepla

Žehličky, kulmy na vlasy a iné vlasové pomôcky dokážu pramene doslova spáliť. A čím viac je poškodená vrstva vlasu, tým viac je náchylný k absorpcii vody, ktoré umožnujú zvýšiť stratu farby a vytvoriť tak „nudný“ odtieň tvojich vlasov. Cieľom je udržiavať vlasové vlákna hladké a zarovnať kutikuly pre prirodzený lesk. Na ochranu proti teplu, skús vyživujúci olej na vlasy.

UV svetlo

Slnečné lúče majú výrazný vplyv na štruktúru vlasov. Môžu viesť k poškodeniu vlasovej kutikuly – ochrannej vrstvy vlasu. Z poškodeného vlasu uniká vlhkosť a preto nie je dostatočne hydratovaný. Následne dochádza k zníženiu elasticity vlasov až ku blednutiu spolu s dlhým zoznamom iných vedľajších účinkov, ako je vysušenie vlasov, lámanie končekov a podobne.

Existujú vlasové prípravky na ochranu pred slnečným UV žiarením, ale najlepším riešením pre vlasy je široký klobúk. Ak chceš pomôcť doplniť stratenú vlhkosť vlasov počas pobytu na slnku, použi ľahký kondicionér každý deň. Odporúčame tiež použiť raz do týždňa hydratačnú masku.

Aby tvoja farba vydržala čo najdlhšie žiarivá, mala by si sa vyhýbať týmto faktorom čo najviac.

Zdroj foto: stocksnap.io