Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Argánový olej: Tekutý zázrak na vlasy, ktorý by u teba doma nemal chýbať

Vedela si že, argánový olej sa často používa ako ošetrenie vlasov? Je mimoriadne prospešný pre vlasy a pokožku hlavy a bežne sa používa ako kondicionér.

argánový olej

Čo je to argánový olej?

Arganový olej je produkt marockého arganového stromu. Je extrahovaný z jeho jadier a používa ako zvlhčovač, kondicionér, šampón a zmäkčovač na pokožku a vlasy.

Argánový olej, často nazývaný aj "kvapalné zlato", má úžasné vlastnosti. Obsahuje veľké množstvo prospešných živín vrátane vitamínu E a mastných kyselín, ktoré majú veľa pozitívnych účinkov pri správnom použití. Overené výsledky sú dôvodom, prečo ľudia používajú arganový olej na vlasy a všetky oblasti tela.

Arganový olej má množstvo výhod pri aplikovaní na vlasy. Môže pôsobiť ako hydratačný prostriedok na vlasovú pokožku, na boj s lupinami a suchou pokožkou hlavy. Môže tiež podporiť rast zdravých, silných vlasov na rozdiel od tenkých, krehkých vlasov. Dokáže dokonca odstrániť niektoré z poškodení spôsobených chemickými úpravami a farbivami a môže sa použiť na ošetrenie rozdelených koncov.

Môžeme ho považovať za všestranný vlasový výrobok, ktorý sa môže použiť:

  • ako kondicionér (alebo ako maska na vlasy)
  • pred umývaním ako stylingový nástroj
  • ako prípravok na finálnu úpravu účesu - aby sa zamaskovali rozštiepené konce alebo zabránilo skrepovaniu

Prvá pomoc pre jemné a suché vlasy

argánový olej

Trápia ťa vysušené jemné vlasy? Väčšinou sú tenké vlasy veľmi zamotané a je potrebné použiť nejaký zvlhčujúci vlasový výrobok, ktorý pomôže vlasy hydratovať.

Vyskúšali sme už všeličo, viaceré kondicionéry, olejčeky, masky na vlasy, ale najviac sa nám osvedčil kvalitný argánový olej. Je vynikajúcim prostriedkom na skrášlenie hrivy a podporu lesku aj pri jemnejších, poškodených alebo namáhaných vlasoch.

Mnohí svetoví kaderníci nedajú na argánový olej dopustiť a vrele ho odporúčajú. Určite by ani u teba doma nemal chýbať.

Zdroj foto: diamondherbs.com