Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako správne umývať clip in vlasy?

Clip in vlasy si takisto vyžadujú rovnakú starostlivosť ako naše vlastné vlasy. Je dôležité sa o ne starať, aby vám čo najdlhšie vydržali a nedošlo k poškodeniu. Začneme tým, ako clip in vlasy umývať a aké prípravky používať.

Ako správne umývať clip in vlasy? Potrebujete:

 • kvalitnú kefu
 • šampón a balzam na vlasy
 • hrebeň s riedkymi štetinami
 • maska na vlasy
 • potravinová fólia

 

Nech sa páči tu je správny postup:
 

 1. Vlasy prečešte kvalitnou kefou (kefy z pravého dreva a pravých štetín nájdete aj u nás), aby ste predišli zamotaniu vláskov.
 2. Do umývadla napustite vlažnú vodu a vlasy jemne ponorte. Napeňte ich šampónom, opláchnite vo vode. Potom použite aj balzam na vlasy, nechajte chvíľku pôsobiť a napustite novú vodu, kde ich opäť opláchnete.
 3.  
 4. Môžete zopakovať viackrát pokým sa balzam úplne nevymyje.
 5.  
 6. Vlasy jemne prečešte riedkym hrebeňom a nechajte voľne uschnúť.
 7. V prípade, že sa nevyhnete sušeniu fénom, pred fénovaním použite vyživujúci olej alebo sprej na vlasy, ktorý ich ochráni pred teplom.

umývanie clip in vlasov

 

TIP:

Ak clip in vlasy nosíte každý deň alebo častejšie, raz do týždňa im doprajte masku na vlasy. Jemne ju rozmasírujte po celej dĺžke vlasov. Ak sú vlasy poškodené alebo suché, naneste masku, zabaľte vlasy potravinovou fóliou a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Potom masku poriadne vymyte. Vlasy by mali byť jemnejšie a zregenerované.