Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov?

Trápi aj teba problém elektrizujúcich vlasov? Niekedy spojenie vlhkosti a studeného vzduchu môže spôsobiť zvýšenie statickej energie, ktorá má za následok elektrizovanie vlasov. My máme pre teba však niekoľko trikov, ako sa ho rýchlo zbaviť.

elektrizujuce vlasy

Najmä v období chladnejších mesiacov ti je určite známy pocit, kedy prídeš do školy či do práce a po vyzlečení svetra sa tvoje vlasy premenia na stožiar. Alebo si zabehneš na nákupy a v kabínke pri skúšaní vidíš vlasy hore dupkom až ťa prejde chuť nakupovať. Táto nepríjemná záležitosť nám občas komplikuje život, avšak dá sa jej predísť. Pozrime sa, ako na to!

Bezsilikónový šampón

Úplne prvým krokom je vybrať si kvalitný a vhodný šampón, ktorý pomôže zmierniť elektrizujúce vlasy. Preto si pozorne prečítaj obsah vybraného šampónu, najlepšou voľbou je práve taký bez pridania silikónu. Silikón je jedným zo spúšťačov elektrizovania. V obchode radšej siahni po šampóne určenom pre jemné vlasy.

Nesusš si vlasy uterákom

Namiesto uteráka použi bavlnené tričko alebo papierovú utierku. Práve materiál uteráka spôsobuje na hlave vlasovú bombu.

Studený vzduch

Nemáš čas si nechať voľne uschnúť vlasy? Namiesto teplého vzduchu použi studený. Okrem toho, že zabrániš použitiu tepla a následného poškodenia vlasov, budú krásne hebké a nebudú mať tendenciu elektrizovania.

elektrizujuce vlasy

Drevený hrebeň

Ďalším skvelým trikom je použitie dreveného hrebeňa namiesto kefy na vlasy. Práve tá napomáha k vysokému množstvu statickej energie. A pokús sa česať vlasy čo najmenej počas dňa. ☺

SOS záchrana sprej

Avšak pozor, nenasprejuj si celú hlavu - môžeš vlasy príliš zaťažiť a dosiahnuť tak opačný efekt. Aby si sa zbavila nadmerného elektrizovania, použi sprej na vlasy ako je Aussie's Sprunch Hairspray, ktorý obsahuje nylon. Vyskúšať môžeš tiež použitie kvalitného hrebeňa ( ako už bolo spomenuté hore vyššie) pre rovnomerné nanesenie výrobku, ktorý si so statickou elektrinou ľahko poradí.

Zdroj: pixabay.com