Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Bye bye ombré! IN je sombré

Aj keď je stále využívané, ombré sa pomaly vytráca a prichádzajú ďalšie horúce tipy. Tak ako sa menia kúsky v našich skriniach, menia sa aj farby našich hrív. Ženy budú vždy skúšať niečo nové a nikdy ich to neomrzí. Jedným z trendov je aj sombré hair. Čo predstavujú?

Sombré hair

Kto by si kedy pomyslel, že odrastajúce vlasy budú IN? Kedysi módnym faux pasom, dnes vychytávkou nielen medzi celebritami, ale aj ostatnými ženami.

Vráťme sa ešte k ombré. O čo ide? Je to špeciálne tónovanie vlasov, pri ktorom sa menia odtiene od tmavej až po svetlú. Dôležitým prvkom je kontrast farieb – skombinovať môžeš teda čokoládovohnedú s tmavou blond. V čom sa líši sombré od ombré? Aký je medzi nimi rozdiel?

Sombré hair

Rovnako ako napovedá názov - je to odtieň vlasov podobný ombré, avšak mäkší alebo inak povedané jemnejší. Názov pochádza od soft ombré, čo doslova znamená jemné ombré. Hlavný princíp spočíva v tom, aby farby na vlasoch vyzerali čo najprirodzenejšie. Základný koncept tvorí pôvodná farba, ktorá je postupne zosvetľovaná až ku končekom s minimálnym rozdielom. Presvetľujú sa aj pramienky v okolí tváre, čím dochádza k zmäkčenému a vyjasňujúcemu efektu.

Na rozdiel od ombré, ktorý bol vhodný najviac pre brunetky, tento trend funguje pre každú ženu. Je to skvelý spôsob, vďaka ktorému nie je potrebné zmeniť si prirodzenú farbu.

Sombré hair

 

Tomuto trendu prepadli aj mnohé celebrity ako napríklad Olivia Wilde alebo Riley Keough.

 

Sombré hair zdroj foto: http://www.glamourmagazine.co.uk