Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako sa obliecť na maturity?

Určite aj vy poznáte ten pocit, keď stojíte pred skriňou celé hodiny a rozmýšľate čo si oblečiete. Ak si lámete hlavu nad tým, ako sa vhodne obliecť na skúšku dospelosti akou je maturita, ste na správnej adrese. Na maturite sú v prvom rade najdôležitejšie vedomosti, ale tiež je dôležitý dojem čo sa týka oblečenia. Študenti sú často v strese a preto výber vhodného oblečenia môže byť problém.

oblečenie na maturitu

Legíny nechajte v skrini

Legíny sú vhodné na bežné nosenie pri športe alebo vo voľnom čase. Viackrát sa stalo, že dievčatá maturovali v legínach. Na takýto typ skúšky sa rozhodne nehodia a mali by ste sa im vyhnúť. Zabudnite aj na džínsy a krikľavé farby. Vyhnite sa aj čiernobielej kombinácii. Dnes v obchodoch nájdete veľké množstvo farebných kúskov. Tabu by mali byť aj veľké výstrihy a odhalené ramená. Chcete aby si vás pamätali pre vaše znalosti a nie vďaka vyzývavému oblečeniu.

Slávnostný look

V každej ženskej skrini by sa mali nachádzať aspoň jedny šaty alebo sukňa. Ak sa rozhodnete zvoliť šaty, ich dĺžka by mala byť aspoň po kolená. Mini šaty ani sukne nie sú vhodné, mohli by pôsobiť vulgárne. Sukňa môže byť v rôznych neutrálnych farbách, dnes je trendy kvetovaný motív. Nemusíte sa báť ani dlhších sukieň, pomôžu vám zakryť nedostatky.