Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako sa nezblázniť zo skúšok

Mesiac máj je nielen obdobím lásky, ale tiež je aj dňami plnými stresu, kávy, učenia a pocitu zbláznenia sa. Tento pocit poznajú najmä študenti, ktorých čakajú maturity, štátnice alebo záverečné skúšky semestra a čelia veľkým stresovým faktorom.

Ako sa nezblázniť zo skúšok

Ako poraziť stres?

Niekedy je veľmi náročné vysporiadať sa s tlakom, ktorý na nás v tomto období pôsobí. Preto ti prinášame niekoľko rád a tipov ako tieto dni prežiť v pohode.

1. Dostatok spánku

Je potrebné, aby človek spal aspoň 6-7 hodín denne a dokázal tak nabrať sily a energiu na ďalší deň, preto to rozhodne nepodceň a nenos si knihy a povinnosti so sebou aj do postele. Tvoje telo sa ti za to odvďačí.

2. Pravidelne jesť a byť v pohybe

Aj napriek množstvu učenia, je naozaj dôležité sa starať o svoje fyzické zdravie. Dbaj na to, že predídeš celodennému hladovaniu a potom večer vyješ celú chladničku. Radšej si vždy predtým nachystaj niečo na druhý deň, aby si mal cez deň o starosť menej. Tiež sa pokús nájsť si aspoň 30 minút denne pre nejaké cvičenie, skáč na švihadle alebo do svojho denného programu zaraď prechádzku. Nie je dobré byť zavretý 24 hodín denne nad knihami.
TIP: Ráno, keď vstaneš vyvetraj si izbu a daj si dýchacie cvičenie, aby bol pre teba aj ťažký deň zvládnuteľný.

3. Zaraď do jedálnička oriešky

Okrem orechov je skvelý med a tiež môžeš piť rôzne čaje na podporu pamäte a myslenia.

4. Vyskúšaj hudbu

Počúvanie hudby môže vytvoriť pozitívne prostredie tým, že zvýši tvoju náladu a povzbudí k efektívnejšiemu a dlhšiemu študovaniu. Klasická hudba je odporúčaná ako najlepší typ hudby, ktoré zvýši prácu mozgu, ale tvoja obľúbená hudba môže fungovať tiež. Pozrite sa na skladby zo Spotify, kde ľahko nájdeš čo hľadáš.

Zdroj foto: http://www.womensviewsonnews.org