Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Starostlivosť o clip-in vlasy

Aj clip in vlasy majú svoju životnosť. Ich životnosť je zhruba 6 mesiacov no ak sa o ne dobre staráš, môžu ti vydržať oveľa dlhšie. Preto by sme ti radi predstavili pár tipov a trikov ako predlžiť životnosť tvojich clip-in vlasov.

Starostlivosť o clip in vlasy

Uschovanie clip-in vlasov

Ak chceš, aby tvoje clip-in vlasy vydržali dlhšie, treba sa o ne náležite postarať. Hneď ako odopneš svoje clip-in vlasy prečeš ich kefou. Na našom e-shope môžeš nájsť špeciálnu, ktoré sú určené práve na predĺžené vlasy. Je vyrobená z prírodných štetín z divokého prasaťa, ktoré pomáhajú zaceliť štruktúru vlasu a tým predchádzať zamotaniu. Samozrejme ak ju nemáš, stačí obyčajná kefa, s ktorou si bežne češeš svoje prirodzené vlasy. Čím jemnejšie budeš svoje clip-in vlasy česať, tým menej vlasov budeš vytrhávať a týmto celým procesom napomôžeš, aby ti tvoje clip-in vlasy vydržali dlhšie. Po tom ako si ich prečešeš, odporúčam zviazať ich gumičkou - zabráni to zamotaniu vlasov. Takto obstarané clip-in vlasy odporúčame uschovať do škatuľky , do ktorej si ich budeš ukladať.

Zamotávanie vlasov

Povedzme si otvorene - všetky vlasy sa zamotávajú. Aj tvoje prirodzené vlasy sa zamotávajú a je to normálne. Tak ako teda zabrániť tomu aby sa tvoje vlasy nezamotávali? Tu je pár tipov:

  • Vždy maj pri sebe kefu. Hoď si ju do kabelky, nezaberie veľa miesta a keď máš čas prečeš si ich. Zabráni tomu, aby sa tvoje prirodzené vlasy zamotávali do clip-in vlasov.
  • Nikdy nespi so svojimi clip-in vlasmi. To je asi to najhoršie čo môžeš tvojim vlasom urobiť. Keď v noci spíš, prevaľuješ sa, tvoje vlasy sa zamotávajú a to vytvorí na tvojej hlave jeden veľký zamotaný chaos.
  • Nikdy nechoď do sprchy alebo plávať so svojimi clip-in vlasmi. Je to znova o tom istom. Začnú sa zamotávať a môže to byť katastrofa, keď si ich začneš snímať z hlavy pretože si môžeš vytrhnúť aj svoje prirodzené vlasy.

Umývanie clip-in vlasov

Clip-in vlasy netreba umývať toľko ako tvoje prirodzené vlasy. Tvoje prirodzené vlasy sa mastia. Pri umývaní vlasov sa koncentruješ na korienky. Sú hneď pri hlave, kde sa aj najviac usádzajú prírodné oleje. Clip-in vlasy ale nemajú svoje korienky a teda nemajú sa odkiaľ mastiť.
Ak nosievaš clip-in vlasy každý deň odporúčame ti ich umývať každý mesiac. Ak ich nosievaš len príležitostne odporúčame ich umývať zhruba každé tridsiate nosenie. Samozrejme umývanie clip-in vlasov závisí aj od toho, koľko produktov na ne používaš. Ak na ne používaš veľa laku, rôznych prípravkov nebudú vyzerať dobre a preto ich treba umývať. Ak teda používaš veľa prípravkov, treba ich často umývať a tým strácajú svoju životnosť.
Takým malým trikom pre dlhšiu životnosť clip-in vlasov je, že hneď ako si ich umyješ, ponor ich do misky s kondicionérom na celú noc. Ráno kondicionér zmyješ a tvoje clip-in vlasy budú jemnejšie, hladšie a krajšie. Samozrejme nerob to po každom umytí, no je to trik ako oživiť už staršie, opotrebovanejšie clip-in vlasy.

Dúfame, že ti tento článok aspoň trocha pomohol. Ak budeš aspoň zopár z týchto krokov nasledovať, zaručujeme ti, že životnosť tvojich clip-in vlasov sa predĺži. Je už len na tebe, ako sa o ne budeš starať :-)