Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Správny strih podľa typu tváre?

Dokonalý strih je snom každej z nás! Pred rezerváciou a návštevou salónu určite treba zvážiť, akú máš tvár. Je to dôležité preto, aby si vedela, čo sa ti hodí a čo nie.

strih podľa tváre

Žiadne kúzla, treba nájsť len správny strih

Nezáleží na tom, akú máš tvár. Či je okrúhla, oválna, štvorcová, v tvare srdca alebo predĺžená – existujú účesy, ktoré sa hodia k určitým typom tvárí.

Ideálny tvar

Kľúč k lichotivému účesu je ten, ktorý vytvára ilúziu, že máš dokonale tvarovanú tvár. Existujú účesy, ktoré pomáhajú vytvoriť okrúhlu tvár alebo ju práve zúžiť. Dobrý účes dokáže zamaskovať aj veľké čelo či dvojitú bradu. Stačí si správne vybrať.

Ak máš oválnu tvár, v tomto prípade môžeš vyzerať dobre prakticky v každom účese. Tento typ tváre sa často nazýva ideálom. Ak si jej majiteľkou, máš o jednu kozmetickú starosť menej. Oválna tvár je proporčne vyvážená a nepotrebuješ na nej nič zakrývať ani zužovať či formovať. Hodiť sa ti budú krátke aj dlhé vlasy, ale vyhni sa účesom, kde vlasy padajú do tváre.

Nevieš, akú máš tvár?

Tip: Môžeš to zistiť napríklad doma tak, že si pravítkom odmeriaš šírku obočia, lícnej kosti a čeľuste a dĺžku tváre od čela po bradu.

Ak máš oválnu tvár, šírka tvojho obočia, lícnych kostí a čeľuste je takmer rovnaká, ale ak je tvoja tvár guľatá, je takmer rovnako široká ako je dlhá, čelo a čeľusť sú mierne zakrivené v rohoch. Ľudia s tvárou v tvare srdca napr. ako Halle Berry majú široké čelo a úzku čeľusť, ale ak máš rovnakú dĺžku a šírku tváre, máš štvorcovú tvár ako Olivia Wilde.

Halle Berry

Existujú aj ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere štýlu, ako je textúra vlasov, tvoja osobnosť, tvoj životný štýl a dokonca aj typ tela.

Naozaj záleží na tvári?

Ak nemáš zjavný tvar tváre, potom jej tvar nemusí byť naozaj tým najdôležitejším prvkom pri výbere vysnívaného účesu. Naše typy na účesy sú užitočné pre ženy s očividnými okrúhlymi, štvorcovými alebo srdcovitými tvárami. Ženy s oválnymi tvárami majú tendenciu vyzerať dobre vo všetkom a mali by sa zamerať radšej na iné faktory pri výbere účesu, ako sme spomínali - textúra vlasov či tvar tela.

Inšpiruj sa našimi obľúbenými účesmi podľa typov tvárí!

Srdcová tvár, stredná dĺžka

Reese Witherspoon

Okrúhla predĺžená tvár

Selena Gomez

Štvorcová tvár

Olivia Wilde Zdroj foto: www.instyle.com/