Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Pozor na žehlenie a kulmovanie vlasov v lete

Túžiš neustále po dokonalých rovných vlasoch alebo zvlnenej hrive? Pri používaní žehličky alebo kulmy by si mala dodržiavať aspoň niekoľko pravidiel, aby si predišla neželanému zničeniu a vysušeniu vlasov.

žehlenie vlasov

Nežehli vlhké vlasy

Základným pravidlom je úprava vlasov až po ich úplnom vysušení. Nikdy nežehli a nekulmuj mokré vlasy! Aj keď je táto rada známa už dlho, niekedy pri nedostatku času na ňu zabúdame. Ak si svoje vlasy vážiš, dvakrát si to radšej premysli.

Neupravuj vlasy teplom každý deň!

Už samotné žehlenie či kulmovanie je pre vlasy veľkou záťažou, preto by si ich nemala namáhať každý deň. Ak máš takýto "zlozvyk", rozhodne by si ho mala obmedziť. Ani dodržanie našich rád ti nezabezpečí ich zdravý vzhľad.

Nezačínaj s najvyššou teplotou

Nie každé vlasy znesú rovnakú teplotu, preto si ich radšej vopred vyskúšaj. Priveľmi vysoká teplota im môže akurát uškodiť a s pekným vzhľadom by si sa mohla rozlúčiť. Začni radšej nižšou teplotou a v prípade potreby trochu pridaj.

Používaj kvalitnú žehličku alebo kulmu

Veľmi dôležité je používať správnu žehličku alebo kulmu na vlasy. Potom ti pomôžu špeciálne prípravky, ktoré zabránia vysušeniu vlasov.

Používaj ochranné prípravky

Pred každým žehlením alebo kulmovaním nezabudni použiť ochranný prípravok, ktorý nanes po celej dĺžke vlasov. Ten zabezpečí ochranu pred postupným poškodením a zaručí perfektne upravený vzhľad.

Nezabúdaj na čistenie žehličky/kulmy

Okrem vlasov si pozornosť zaslúži aj tvoja žehlička alebo kulma. Bez čistenia sa na ne nahromadia zvyšky a usadeniny stylingových prípravkov, ktoré môžu časom zhoršiť funkčnosť žehličky. Jemne navlhčenou handričkou očisti povrch žehličky alebo kulmy. Okrem iného predĺžiš aj jej životnosť.

Zdroj foto: stocksnap.io