Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Jemné vlasy: Každodenný problém?

Šampóny na objem nefungujú a ty si sa už s tým zmierila. Spľasnuté vlasy bez objemu sú tvojim každodenným problémom. Dá sa im nejako pomôcť? Prinášame ti pár overených trikov pre jemné vlasy!

jemné vlasy

Príliš veľa kozmetiky?

Od kozmetiky daj ruky preč. Skús obmedziť počet výrobkov, ktoré na vlasy používaš. Môžeš ich akurát tak zaťažiť a dosiahnuť opačný efekt.

Zabudni na cop

Mnohé ženy nevedia, že zamaskovať svoje jemné vlasy copom im vlastne viac uškodí ako pomôže. Radíme ti, radšej sa ich snaž, čo najviac nezaťažiť a nechaj ich voľne rozpustené.

S mokrými vlasmi opatrne

Ku poškodeniu vlasov dochádza najčastejšie, keď sú mokré. Takže vtedy opatrne, aby sa korunka krásy nezničila. Pri sušení vlasov ich nikdy nešúchaj, nedávaj si do turbanu, len jemne povytláčaj vodu. Takisto si ich nečeš a neupravuj, až keď úplne uschnú.

Pred spaním si vlasy poriadne prečeš kefou

Každý máme blízko korienkov vlasov prirodzenú vrstvu mazu. Keď je ho veľa, máme potom problémy s častým mastením. Vďaka prečesaniu sa tak maz rovnomerne roznesie po povrchu vlasov.

Trik stylistov

Jemným vlasom odporúčajú všetci vlasoví stylisti dobre zvolený a univerzálny strih. Jeho majiteľkou je aj americká topmodelka Karlie Kloss, jedna zo slávnych anjelov Victoria’s Secret. Aj napriek jemným vlasom je jednou zo svetových modeliek a dotiahla to ďaleko.

Ako vyzerá tento účes? Všetky vlasy sa ku koncom stávajú tenšími. Ich ideálna dĺžka by mala byť maximálne po plecia. A ak máte odvahu a peknú tvár pokojne aj kratšia. Základom strihu je ofina – ani dlhá, ani príliš krátka. Ofina je vhodným spôsobom ako „zakamuflovať“ plochosť a tenkosť vlasov. Takýto strih môže vlasom dodať objem a vrstvenie – avšak je potrebné zveriť sa do rúk odborníkovi.

Každá „jemnovláska“ túži po bohatej korunke. Ak zvolíte správnu starostlivosť, výrobky a vyššiu pozornosť, aj jemné vlasy vás môžu milo prekvapiť.

Vyhni sa diétam

Vlasy sú tvorené najmä proteínmi, a počas hladovania ich o ne pripravíš. Mala by si radšej zabudnúť na diéty a zaradiť do stravy produkty bohaté na bielkoviny, ako sú ryby, kura, šošovica a fazuľa.

Nepoužívaj suchý šampón

Aj keď suchý šampón je skvelou záchranou, keď to v určitej situácii potrebujeme, nie je až taký prospešný pre vlasy. V prípade občasného použitia je to dovolené, ale ak sa suchý šampón stane tvojím každodenným pomocníkom, jeho zvyšky a maz môžu upchať póry na vlasovej pokožke.

Zdroj foto: pixabay.com