Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako zregenerovať vlasy po lete

Leto je skoro na konci a naše vlasy dostali poriadne zabrať. Toto ročné obdobie je pre vlasy kritickým. Kúpanie sa v mori, v chlórovej vode, slnko, vietor a neustále sušenie vlasov fénom môže vlasy naozaj zaťažiť, ba dokonca poškodiť. A predsa nechcete, aby sa vaše vlasy premenili na kopu sena. Teraz je dôležité venovať im špeciálnu starostlivosť. Viete ako na to?

poškodené vlasy

Vyživovať!
Doprajte vlasom výživnú kúru, ktorá im dodá hĺbkové ošetrenie.Dnes už v obchodoch a drogériách nájdete široký výber kvalitných prípravkov na vysušené vlasy slnkom alebo morskou vodou. Pri umývaní vlasy vždy jemne napeňte šampónom, ošetrite kondicionérom a môžete použiť aj vlasovú masku, ktorá ich zjemní.

Domáca pomoc?
Predsa zázračný olivový olej.20-minútový zábal z olivového oleja vráti vlasom stratený lesk. Pomôže aj med, žĺtok, citrón alebo jogurt a med a tiež kombinácia vychladeného piva a žĺtka.

Objednajte sa u kaderníka/čky!
Nemyslíme tým hneď, aby ste si dali vlasy ostrihať nakrátko, avšak je nutné dať si podstrihnúť končeky a po lete je na to ideálny čas.

Vyhnite sa fénom
Zbytočne vlasy nezaťažujte fénovaním, žehlením či tupírovaním. Pokiaľ je to možné, vlasy vždy nechajte uschnúť voľne bez použitia tepla.

Cenné rady na záver:

  • Každodenné umývanie vlasov nie je dobré pre žiaden typ vlasov. Skúste to obmedziť na každý druhý deň a ak máte rýchlo mastiace sa vlasy, pomôže Vám suchý šampón.
  • Nezabudnite si každý deň do kabelky pribaliť ošetrujúci olej v spreji, pomáha pri suchých vlasoch.
  • Pravidelne používajte výživné a hydratačné prípravky - po istom čase už nebudete musieť riešiť problémy s vysušenými či poškodenými vlasmi.
  • Vyhnite sa šampónu 2in1 - kaderníci tvrdia, že tieto prípravky nespĺňajú požiadavky šampónu a ani kondicionéru.
  • Aspoň raz do týždňa použite vlasovú maku alebo krém, najlepšie nechať pôsobiť na hlave aspoň hodinu a potom zmyť.
  • Skvelé účinky má aj kokosový alebo mandľový olej.
  • Na suché vlasy odporúčame každý deň naniesť buď olej alebo krém na rozštiepené končeky, ochráni ich.
  • Doprajte vlasom oddych. Stylingové prostriedky by nejaký čas mali byť pre Vás tabu. Mohli by vlasy zaťažiť a zabránili by tak regenerácii.

 

Riaďte sa našimi radami a dajte raz a navždy zbohom vysušeným vlasom!

Váš tím inVlasy.sk