Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako si vyrobiť domáci bio suchý šampón

Aj keď suché šampóny kaderníci veľmi neodporúčajú, pri výnimočných situáciách ich môžete použiť. Sú ideálnou alternatívou ku klasickému šampónu. Základnou zložkou bežného suchého šampónu z obchodu je ryžový škrob, ktorý zachytáva mastnotu. Určité zložky však môžu spôsobovať lupiny či vysušovať pokožku. Preto ti prinášame skvelý tip na domáci prírodný suchý šampón.

suchý šampón

Čo budeš potrebovať?

  • kukuričný škrob
  • sódu bikarbónu
  • kakao bez pridaného cukru (pre tmavovlásky)

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že tento šampón nie je na každodenné použitie. Je vhodný napríklad, keď ste niekde na cestách alebo keď nemáš dlhší prístup k vode napr. pri pobyte na chatách.

A prečo by si mala míňať mnoho peňazí za šampóny z drogérie, keď môžeš docieliť rovnaký efekt pomocou kukuričného škrobu. Je prírodný a tiež poteší tvoju peňaženku.

Môžeš ho vyskúšať aj samotný, votri si trochu prášku ku korienkom vlasov a potom ich utri do uteráka alebo prekefuj.

Tmavovláskam zase rovnako poslúži kakaový prášok. Pozrite sa však dobre na zloženie, aby zbytočne neobsahoval pridaný cukor. Sladený kakaový prášok by premenil vaše vlasy na mastné hniezdo, preto hľadajte len čisté kakao.

Na mastné vlasy môžeš tiež vyskúšať sódu bikarbónu, hlavne ak máš lupiny a rýchlo mastiace sa vlasy bude pre teba vhodnou voľbou.

Ako si vyrobiť suchý šampón zo všetkých ingrediencií:

Dôkladne zmiešaj ¼ šálky kukuričného škrobu s polievkovou lyžicou sódy bikarbóny a ulož v suchom pohári s viečkom (je to preto, aby prášok nenasával vlhkosť z okolitého vzduchu). Spomínali sme však aj tretiu ingredienciu a to kakaový prášok v prípade, že máte tmavé vlasy. Vmiešajte ho podľa potreby.

Recept na prírodný suchý šampón je jednoduchý a lacný a tiež veľmi efektívny!

suchý šampón

Aplikácia

Suchý šampón je vždy aplikovaný na korienky vlasov. Použi kefu alebo hrebeň a oddeľuj časti vlasov, kde nasyp vždy trochu prášku na pokožku hlavy. Vmasíruj a nechaj ho pôsobiť po dobu asi dvoch minút! Po pôsobení vlasy prečeš vlasy nech suchý šampón nie je viditeľný. Na nanášanie prášku môžeš tiež použiť kozmetický štetec.

Účes môžeš tvarovať aj pomocou fénu, kedy prebytočný prášok z vlasov ešte lepšie vyfúkaš. Určite si daj záležať, aby zvyšky šampónu nezostali vo vlasoch, s poprášenými vlasmi by si totiž vyzerala divne.

zdroj foto: http://www.instructables.com/