Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako bojovať proti stresu

Maturitné, štátne skúšky ale aj semestrálne skúšky si vyžadujú mnoho úsilia, ktoré je zvyčajne spojené aj so stresom. Ako proti nemu bojovať?

Ako bojovať voči stresu?

Stres je z jedným z mnohých faktorov ovplyvňujúcich zdravie. Stres oslabuje náš imunitný systém a máme pocit, že je všade a nedá sa ho zbaviť. Človek, ktorý je vystresovaný môže byť podráždený, znechutený a uzavretý do seba. Niekomu na stres môže pomôcť joga, plávanie alebo sa poriadne nadýchnuť a pustiť si relaxačnú hudbu. Najlepším spôsobom ako odbúrať napätie je pohyb. Môžete si zacvičiť doma, v prípade priaznivého počasia ísť si von zabehať, vytiahnuť korčule alebo zájsť do fitness centra. Šport je dobrý nielen pre zdravie, telo ale aj dušu.

Tipy ako zvládnuť stres

  1. Pozitívne myslenie – nebuďte pesimisti, musíte veriť, že všetko dobre dopadne.
  2. Dýchacie cvičenia– relaxácia spolu s dychovými cvičeniami môže priniesť doslova zázraky.
  3. Viac pohybu – do svojho dňa zaraďte minimálne prechádzku.
  4. Zábava a oddych – musíte si nachvíľku nájsť čas aj pre seba a relaxovať, resp. ísť do kina, s kamarátkou na kávu, nákupy alebo každý to svoje, čo mu robí radosť.
  5. Podpora – neodháňajte od seba rodinu a najbližších, budete ich potrebovať.
  6. Meditácia – už ste skúsili jogu? Je chápaná ako forma telesného cvičenia, ale ide aj o meditáciu.

Rýchla pomoc pre odbúranie stresu

  • teplý kúpeľ – doprajte si kúpeľ napr. z levandule, ktorá dobre pôsobí proti vyčerpaniu, levandula má príjemnú vôňu, uvoľňuje napätie a dokonca znižuje krvný tlak
  • hlboké dýchanie – správne dýchanie uvoľní vašu myseľ a zmierni stresovú situáciu
  • masáž – choďte na masáž celého tela a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie
  • aj oči si musia oddýchnuť – dlhé pozeranie na televízor, do monitora počítača oči veľmi unavuje. Skúste si ich nachvíľku zavrieť oči alebo pozerať 5 minút von oknom. Oči potrebujú čas na to, aby sa zregenerovali.

Aké sú Vaše tipy? Napíšte nám...