Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

5 tipov, ako na bohatý objem vlasov

Ráno si vlasy krásne vyfúkaš a ideš spokojná do práce.O pár hodín pri pohľade do zrkadla však tvoje nadšenie opadáva a radosť z pekného účesu je preč. Ako vrátiť vlasom sviežosť a objem?

objem vlasov

Vyskúšaj väčšie nátačky

Veľmi obľúbeným a jednoduchým trikom hviezdnych kaderníkov sú veľké nátačky. Vlasy po nich neostávajú kučeravé, ale opticky zväčšia objem účesu. Najlepšie je použiť nátačky na suchý zips (niekomu nemusia vyhovovať) alebo penové – pramienky vlasov potom obtočíš okolo nich. V obchode nájdeš rôzne veľkosti, výber je na tebe.

Tip: Daj si nátačky ešte na mokré vlasy, vyfénuj alebo nechaj voľne uschnúť a potom jemne zalakuj.

Nečeš si mokré vlasy

Jednou z najčastejších chýb žien je, že automaticky si učešú mokré vlasy. Po umytí len použi uterák a jemne do neho vodu nasiakni a nechaj vlasy voľne uschnúť. Voľne vyschnuté budú pôsobiť viac objemne.

Suchý šampón

Často využívaný trik. Šampón nanes ku korienkom a začni tvoriť účes. Dnes už nájdeš v obchodoch aj špeciálny púder na vlasy, ktorý funguje podobne. Vlasy potom budú držať dlhšie, keď si ich vyfúkaš.

S lakom opatrne, radšej penové tužidlo

Ďalším pravidlom je, že platí radšej menej ako viac. To platí aj s lakom na vlasy. Nechceš predsa, aby tvoje vlasy na záver pôsobili ako polepence. Vezmi hrebeň s hrubšími zúbkami, nastriekaj lak na neho a tak zafixuj účes. Keď nevyhnutne nepotrebuješ lak, zvoľ penové tužidlo - nie je také agresívne a navyše zväčší objem.

účes pre objem vlasov

Vlasy fénuj odspodu

Pre dosiahnutie objemu vlasov je tiež podstatný aj správny spôsob fénovania. Mala by si začínať úplne od spodku hlavy. Vlasy si vyčeš okrúhlou kefou a cez ňu si postupne fénuj vlasy. Hustým hrebeňom si na vrchu môžeš troška vlasy natupírovať, pozor aby to nepôsobilo neprirodzene.

Zdroj foto: www.pixabay.com