Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Večná dilema: Ako urýchliť rast vlasov?

Robíš možné aj nemožné len, aby tvoje vlasy rýchlejšie rástli? Čo skutočne pomáha a čo ovplyvňuje rast vlasov?

Ako urýchliť rast vlasov

Dlhé vlasy sú často považované za znak krásy, aj keď nie je to vždy pravidlom. Predstavujú mladosť či vitalitu a mnoho ľudí si ich spája so zdravím. Väčšina žien by chcela mať svoje vlasy dlhé, zdravé a husté, bohužiaľ, to nie je v každom prípade možné.

Neexistuje žiadny vedecký vzorec, ktorým by bola preukázaná stimulácia rastu vlasov. To je spôsobené tým, že rast vlasov do značnej miery závisí na mnohých faktoroch, ako sú počasie, vek, strava, životný štýl a tiež aj celkový zdravotný stav. Existujú však rôzne spôsoby, ktoré dokážu podporiť rast vlasov a my ti prinášame tie najpodstatnejšie z nich:

  • Kefovanie vlasov - kefovanie vlasov (pred a po umývaní) stimuluje prekrvenie pokožky hlavy a distribuuje živiny vo vlasoch rovnomernejšie. Nekefujte, keď budete mať mokré vlasy.
  • Masírovať pokožku hlavy pomocou oleja - masírovanie vlasovej pokožku pomocou kombinácie správnych prírodných olejov, rastlinných výťažkov, vitamínov a minerálov (hľadaj prírodné produkty), ktoré podporujú rast vlasov.
  • Dodaj vlasom vlhkosť - existujú prostriedky pre údržbu, ktoré môžu byť použité vo vlasoch, aby vlhkosť. Oleje sú najlepšie. (pomôcť môžu napríklad aj vlasové vody a ampulky od Dixi).
  • Vyhni sa drastickej kúre a stresu - prefarbiť sa na blond, je rovno ako si nechať vytrhať všetky vlasy. Existujú rôzne prírodné zosvetlenia vlasov, alebo potom siahni radšej po melíre, ktorý vlasy tiež zaťažuje, ale aspoň farba nie je nanášaná po celej hlave. Hovorí, že niekedy vlasy vypadávajú aj z nadmerného stresu, preto sa mu snaž vyhnúť!
  • Zdravé stravovanie - dodržiavanie bohatej stravy je pravdepodobne najlepší spôsob, ako získať zdravú hrivu vlasov, pretože stimuluje rýchlosť rastu. Ovocie, zelenina a potraviny obsahujúce železo by mali byť na tvojom nákupnom zozname, ak chceš zdravé vlasy. Snaž sa do svojho jedálnička zaradiť aj veľa bielkovín.
  • Doplnky stravy - vyskúšaj rovnako aj vitamínové doplnky pre rast vlasov (nemusia byť prehnane drahé, nám sa osvedčili aj lacnejšie výrobky), ak nemôžeš pokryť svoje výživové potreby v bežnej strave, je dôležité doplniť vitamín A, C, H, a všetky vitamíny B, rovnako ako meď alebo zinok s cieľom zlepšiť vzhľad, dĺžku a silu vlasov.

Najlepšou a zároveň najdôležitejšou radou je dodržiavať zdravú stravu, je to obzvlášť dôležité dbať na to, čo jete, keď sa snažia pestovať si svoje vlasy. Diéty, neustála zmena váhy, iné krajné opatrenia pri pestovaní si vlasov alebo nevyvážená strava budú skutočne spomaľovať rast vlasov a tiež budú náchylnejšie k štiepeniu.

Ako urýchliť rast vlasov zdroj foto: pixabay.com