Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Urýchlenie rastu vlasov: Ako na to?

rast vlasov

Pamätajte, že vlasy nemôžu narásť cez noc. Zvyčajne podrastú len približne o centimeter za mesiac.

Udržujte si zdravú pokožku

Rast vlasov začína so zdravou pokožkou hlavy. Keď očisťujete a ošetrujete pokožku hlavy zdravými prípravkami, vytvárate silné, krásne vlasy. Zdravé vlasy by mali mať rovnakú hrúbku na konci. Ak sú vaše konce sú tenšie, je čas prehodnotiť váš režim starostlivosti o vlasy.

Odolajte blond farbe

Elegantná platinová blond vyzerá naozaj skvostne, ale farbenie na svetlejší odtieň je práve spomaľovačom rastu vlasov. A navyše keď prejdete od tmavšieho odtieňa k svetlému, môže vás to stáť veľa. Vlasy sa môžu poškodiť bieliacim účinkom a pôsobiť ako veľmi suché. Platí pravidlo - čím menej chemických ošetrení, tým rýchlejšie budú vaše vlasy rásť.

Opatrne s účesmi

Obmedzte copy, drdoly a iné účesy. Pamätajte, že ak oslabujete korienky, nemôžete od vlasov čakať zázraky. Keď sú neustále stiahnuté v gumičke, korienky sú vystavené veľkému tlaku a nemôžu správne rásť.

Výživné domáce masky

Aspoň raz za týždeň by ste mali vlasov venovať väčšiu starostlivosť a dopriať im masku. Nemusíte na masky míňať veľa peňazí – potrebné ingrediencie nájdete určite aj doma. Jogurt, vajíčka, med, olivový olej a mnohé iné sa vám v tomto prípade zídu a napomôžu rastu vlasov.

Rybí olej a tuk

Okrem vonkajšej starostlivosti treba myslieť aj na starostlivosť zvnútra. Doplnky stravy môžu byť tiež veľmi nápomocné, no nie všetky živiny je možné dostať len prostredníctvom doplnkov.

Pokúste sa zvýšiť príjem bielkovín v potravinách, ako sú ryby, fazuľa, orechy a strukoviny. Konzumujte stravu bohatú na bielkoviny.

Biotín, zinok, vitamín E

Niekedy treba telu dodať vitamíny inak ako vhodnou stravou - buď vo forme prípravkov alebo ako výživových doplnkov. Mali by obsahovať biotín, vitamín E a zinok.

Zdroj foto: pixabay.com