Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Top 5 potravín pre zdravé a lesklé vlasy

Top 5 potravín pre zdravé a lesklé vlasy

Celková vyvážená strava je potrebná aj pre zdravú pokožku hlavy a zdravé vlasy. Tajomstvo zdravých vlasov nie je o tom, čo si použila na svoje telo, ale čo si do neho vložila.

top 5 potravín

Tieto potraviny ti pomôžu získať všetky živiny, ktoré potrebuješ pre krásne zdravé vlasy.

Mrkva mrkva

Betakarotén je živina, ktorú naše telo premieňa na vitamín A - vitamín zodpovedný za podporu rastu a sily vlasov. Pri hľadaní potravín s vysokým obsahom betakaroténu vyhľadaj bohato sfarbenú oranžovú a žltú zeleninu ako je mrkva.

Fazuľa a šošovica fazuľa a šošovica

Strukoviny ako fazuľa a šošovica sú zdrojom bielkovín, železa, biotínu a zinku. Kyselina listová alebo vitamín B9 je jedným z kľúčových vitamínov B-komplexu, ktorý pomôže udržať vlasy zdravé tým, že obnovia bunky, ktoré pomáhajú pri ich raste. Prirodzene sa vyskytujúca kyselina listová sa nachádza v mnohých zdrojoch potravy vrátane fazule a šošovice.

Orechy orechy

Orechy sú veľmi bohaté na látky ako zinok a selén. Arašidy sú tiež známe ako vitamín B7. Takisto sa ukázalo, že arašidy sú aj významným zdrojom biotínu. Biotín nielen stimuluje rast vlasov, ale tiež zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Listová zelenina listová zelenina

Tmavozelená zelenina ako napríklad špenát alebo kel je plná vitamínu C (kel obsahuje v skutočnosti viac vitamínu C ako pomaranč.) Tento vitamín pomáha chrániť a udržiavať bunkové membrány vlasových folikulov. Jednoducho udržuje vlasy fyzicky silné. Získanie zdravých dávok je jednoduché; môžeš prihodiť šálku špenátu do tvojho smoothie alebo ju zaradiť do svojho obľúbeného šalátového receptu.

Losos a iné druhy rýb losos

Omega-3 mastné kyseliny sú dôležité tuky, ktoré naše telo nedokáže samo vyrobiť, a preto musí byť získané prostredníctvom našej stravy. Omega-3 sa nachádzajú v rybách ako sú losos, sleď, sardinky, pstruhy a makrely a iné rastlinné zdroje vrátane avokáda či tekvicového semienka.

Zdroj foto:www.pixabay.com