Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Tipy na trendy plesové účesy

Plesová sezóna je v plnom prúde. Pri pomyslení na ples zrejme každému napadnú nádherné spoločenské šaty, ktoré ohúria všetkých okolo teba. Je tu ale ešte jedna maličkosť, ktorá dotvára celý tvoj outfit - vlasy.

Účesy na ples sú predsa len honosnejšie, ako účesy na akciu, ako je divadlo či párty a zaslúžia si svoju pozornosť. Treba si ich dobre premyslieť, aby dokonale zapadli do tvojho outfitu.

Inšpirácia

Svoju inšpiráciu môžeš hľadať kdekoľvek. Najlepším tipom sú hviezdy z červeného koberca. 11. januára sa odovzdávali ceny Golden Globe Awards kde zažiarilo mnoho hviezd s nádhernými róbami a krásnymi účesmi. Práve na tomto podujatí si mohla nájsť veľa inšpirácii na tvoj plesový účes. Máš svoju obľúbenú hviezdu, ktorá sa zúčastnila tohto podujatia a ohúrila ťa svojou korunou krásy natoľko, že chceš vyzerať takto aj ty? Smelo do toho!

Skvelé. Už máš akú takú predstavu o tom, ako by tvoj účes mohol vyzerať. Teraz je na tebe rozhodnúť sa, či navštíviť kaderníka alebo ak si dostatočne odvážna a šikovná na to, vytvoriť si účes sama doma. Musíš ale zvážiť či nie je príliš komplikovaný na vytvorenie si ho bez pomoci kaderníka. Náś tip - vyskúšaj si ho pár dní dopredu. Uvidíš či to zvládneš, či sa ti to vôbec páči a hodí sa k tvojim plesovým šatám. Ak hľadáš ale niečo jednoduché, pripravili sme si pár účesov, ktoré zvládneš aj sama doma. Tak poďme na to !

1. Drdol - overená klasika

Klasický, elegantný romantický drdol. Veľa žien siaha po tomto type účesu, lebo nikdy nič nepokazí. Vlasy začesané dozadu, odhalia tvoju peknú tvár spolu náušnicami na ušiach. Ak ho posadíš nízko, bude vyzerať veľmi klasicky, uhladene, noblesne. Môžete si ho ale dopriať taktiež vysoko na hlave. Spolu s mierne rozstrapateným štýlom bude vyzerať veľmi mladistvo a šik.

drdol

Ako na to - Vlasy si zviažeš do copu. Vlasy okolo gumičky začni otáčať niekoľkokrát a uprav ho do tvaru slimáka alebo špirály. Na fixáciu použi sponky. Ak sa rozhodneš pre uhladený účes stačí ti len lak a s hotová. Ak sa ale rozhodneš pre viac rozstrapatený štýl opatrne začni svoj drdol rotovať a jemne ho poťahovať za pramienky. Ukonči to lakom na vlasy a si hotová.

2. Jemné holywoodske vlny?

Určite ano! Je romantický a elegantný. Jednou nevýhodou je, že vydrží kratší čas ako vyčesané účesy. Ak to ale správne zafixuješ a natočíš, nemáš sa čoho báť.

holywoodske vlny

Náš tip - Po tom čo si natočíš prameň vlasov, nepúšťaj ho. Nechaj si ho skĺznuť z kulmy na ruku a túto rolku vlasov zopni sponkou. Tento proces zopakuj na každom prameni a keď budeš hotová z točením vlasov, vtedy si ich začni jemne rozopínať. Tento trik ti pomôže k tomu, že tvoje vlny vychladnú, nestratia tak skoro tvar a vydržia ti teda dlhšie.

Ako na to - Natočíš si teda vlasy, zafixuješ lakom na vlasy a je na teba či si ich prečeš pre mäkší vzhľad vĺn, alebo ich necháš také aké sú. Pre takýto účes je skvelé, ak máš dlhé vlasy alebo použiješ naše clip-in vlasy.

3. Uhladený cop

Náš tretí jednoduchý účes, ktorý si určite budeš vedieť urobiť aj sama doma je uhladený cop. Dodá tvojmu celému vzhľadu klasický uhladený dojem.

Ako na to - Na tomto účese nie je naozaj nič ťažké. Dbaj ale na veľmi pekne a hlavne pevne začesané vlasy. Pri česaní použi lak na vlasy, ten ti pomôže k tomu, aby bol tvoj účes bez akýchkoľvek hrbolcov. Potom je už na tebe, či tvoj cop necháš rovný alebo ho natočíš či zapletieš.

cop

Dúfam, že sme ťa aspoň trocha inšpirovali a ukázali ti, že aj doma sa dajú spraviť skvelé účesy, za ktoré nemusíš platiť veľa peňazí u kaderníka. :-)