Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Tipy, ako si nenechať zničiť vlasy slnkom!

Krásne opálená pokožka, teplé počasie, oddych a drink v ruke. To je predstava nádherného letného dňa. Popri tom často zabúdame, že leto je najkritickejším obdobím pre naše vlasy, pretože ich vysušuje. Bohatá zdravá hriva sa veľmi ľahko môže premeniť na vlasy vyzerajúce ako slama. To predsa nechceš!

Ako si nezničiť vlasy slnkom

Ako sa teda starať o svoje vlasy v lete?

Slnko, chlórová voda, vietor alebo piesok tiež veľmi zaťažujú vlasy. Ich najväčším nepriateľom je UV žiarenie, kedy slnečné lúče preniknú do štruktúry vlasu a narušia ho. Prinášame ti preto pár rád, ako si ich udržať krásne aj počas celého leta.

1. Pokrývka hlavy

Ako si nezničiť vlasy slnkom

Aby si si ochránila svoje vlasy, nezabudni si na pláž pribaliť klobúk, šiltovku alebo šatku. Predídeš tak úpalu a ochrániš vlasy.

2. Oddych od farbenia

Leto je skvelá šanca, ako vlasom dopriať oddych od farbenia. V prípade, že už je nutné si vlasy zafarbiť – vyber si takú farbu, ktorá obsahuje hydratačné a výživné zložky.

3. Nezaťažovať vlasy

Zbytočne vlasy nezaťažuj príliš veľa stylingovými prostriedkami. Mala by si odložiť tiež aj fén a žehličku. Ak je to možné nechaj si ich po umytí voľne vysušiť. Okrem toho si vlasy postriekaj kvalitným sprejom, ktorý vlasy ochráni pred slnečnými lúčmi. Zabudni na sponky, gumičky a nechaj vlasom „voľnosť“.

4. Domáca starostlivosť priamo „z kuchyne“

V lete by si mala vlasom dopriať väčšiu starostlivosť. V kuchyni nájdeš mnoho ingrediencií, z ktorých spravíš masku – dopraj si ju aspoň minimálne raz do týždňa.
Kokosový olej – Obsahuje množstvo látok, ktoré upokojujú vystresované vlasy. Votri olej do mokrých vlasov a nechaj pôsobiť 20 minút. Dôkladne potom opláchni.
Maska z kiwi – Pretlač jedno kiwi vidličkou a nanes na vlasy, nechaj pôsobiť 15 minút a potom dôkladne zmy vodou. Kiwi má skvelú schopnosť chrániť vlasy pred slnkom a dodať im lesk.

5. Klasické prípravky nahraď tými s ochrannými zložkami

Snaž sa čo najviac zredukovať „chémiu“. Vyberaj si také prípravky, ktoré sú priamo určené na pobyt na slnku. Dbaj na to, aby obsahovali hydratačné zložky – tie zabránia vysušovaniu vlasov.

zdroj foto: pixabay.com