Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Tipy a triky pre farbenie vlasov v pohodlí domova

farbenie vlasov Výber správneho odtieňa

Tmavšie alebo svetlejšie vlasy? Na začiatku je potrebné si ujasniť, akú farbu vlasov chceš docieliť. Pravidlo je nasledovné – pre studené typy sú vhodné neutrálne odtiene a pre teplejší tón pleti sa hodia farby so zlatistým alebo červeným nádychom. Mysli tiež na to, že docielenie niekoľkých farebných odtieňov môže byť náročnejší a dlhý proces.

Experiment s pramienkom

Chceš vedieť, ako bude tvoja nová farba na vlasoch vyzerať vopred? Vezmi jeden pramienok vlasov (môžeš ho aj odstrihnúť) a nafarbi. Počkaj jeden deň a presvedč sa, či farba dosahuje tvoj vysnívaný odtieň.

Kúp dva balenia

Ak sú tvoje vlasy dlhé po ramená alebo sú veľmi hrubé, použi dve krabičky rovnakého odtieňa, aby si zabezpečila úplné pokrytie. Jednoducho sa len uisti, že farby zmiešaš v sklenenej alebo plastovej miske.

Zváž štruktúru vlasov

Na štruktúre vlasov záleží rovnako ako pri farbení vlasov. Máš kučeravé vlasy? Vyber si farbu, ktorá je teplá (napríklad zlatá, meď, bronz). Mala by byť trochu svetlejšia, ako je tvoja prirodzená farba vlasov. V prípade jemných a rovných vlasov, zvoľ chladnejšie odtiene (béžové odtiene), ktoré sú trochu tmavšie ako prirodzená farba.

Pridaj šampón

Ak sú končeky vlasov veľmi suché a farbíš si celú hlavu, nedávaj farbivo na konce. Namiesto toho, tri minúty predtým, než sa má farba opláchnuť, pridaj kúsok šampónu do farby, ktorá zostala vo fľaši. Pretrep ju a nanes zmes na svoje konce. Zmes síce oslabí farbivo, ale napriek tomu ti dodá štipku farby a lesku.

Pridaj vodu

Ešte skôr, ako si zmyješ farbu, nalej si trochu vody na hlavu na niekoľko sekúnd a rozotri vlasy rukami. Voda zabráni, aby si neskončila so žiadnymi čiarami alebo pruhmi.

Starostlivosť na záver

Si nespokojná s výsledkom po vyschnutí vlasov? Farbu môžeš stlmiť aplikáciou kondicionéra na vlhké vlasy. Potom zakry hlavu fóliou a vlhkým uterákom. Nechaj 20 minút pôsobiť, použi šampón a uprav si vlasy ako zvyčajne.

Pokiaľ preskočíš krok kondicionéra, ostane pokožka otvorená a farba bude stále fungovať. Takže nebuď prekvapená, keď skončíš s omnoho tmavšími vlasmi, než si chcela.

Zdroj foto:www.pexels.com