Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

6 uzdravujúcich potravín pre vaše vlasy

Drahé slečny,
povedzme si úprimne, ktorá z náš netúži po krásnych, lesklých a zdravo vyzerajúcich vlasoch? Sú nie len znakom ženskej krásy, ale môžu nám aj dopomôcť cítiť sa sebavedomo a neodolateľne. Mnohé hľadáme pomoc v drogériách a za najrôznejšie kozmetické prípravky, šampóny, kondicionéry či výživové doplnky od výmyslu sveta sme ochotné zaplatiť nehorázne sumy. Často však zabúdame na to, že nie nadarmo sa vraví „Si to, čo ješ!“. Boj za zdravé vlasy nám môže pomôcť vyhrať aj zdravá strava. Správne živiny dodajú vašim vlasom pevnú štruktúru pre rast a bohatý lesk. Preto sme pre vás pripravili článok, v ktorom nájdete niekoľko jednoduchých a prírodných TIPOV, ako docieliť zdravé vlasy pomocou správnych potravín.

1. VAJCIA

vajcia

Prírodný kondicionér-biotín je látka, ktorá je vo vajíčkach bohato obsiahnutá. Biotín nie len podporuje rast vlasov, ale aj znižuje ich vypadávanie. Okrem neho obsahujú aj železo a veľa dôležitých minerálov. Nedostatok železa spôsobuje nadmerné padanie vlasov, a preto ak je vašim problémom číslo 1. Práve ich vypadávanie, šup s vajíčkami do jedálnička.

 

2. MRKVA

mrkva

Mrkva je zdrojom významného beta- karoténu, ktorý si telo premieňa na vitamín A. Práve ten je dôležitý pre bunkovú úroveň a pevnú štruktúru našich vlasov.

 

3. LOSOS

losos

Losos je pre naše vlasy uzdravujúcou bombou. Obsahuje Omega- 3 mastné kyseliny a vitamín D. Opäť skvelý pomocník proti vypadávaniu vlasov, ale aj krepovitosti, lámaniu a suchosti. Vďaka spomínaným látkam, ktoré losos obsahuje, budú vaše vlasy zdravo lesklé a pružné. Ak nie ste milovníčkou lososa, ako náhradu odporúčame sardinky.

 

4. ŠPENÁT

špenát

Špenát nepatrí práve k obľúbenej zelenine no opäť máme dočinenia s výživovou bombou. Je bohatý nie len na vitamíny A a C, ale aj železo a kyselinu listovú. Má priaznivé účinky na vlasovú pokožku a teda aj vlasový korienok. Vitamíny A a C napomáhajú k produkcii prirodzeného vlasového kondicionéru- mazu, ktorý vytvára vlasov priaznivé prostredie. Ak patríte k tým, ktorí špenát neobľubujú, ako náhradu radíme brokolicu.

 

5. RASTLINNÝ OLEJ

rastlinný olej

Nemožno tvrdiť, že rastlinný olej je škodlivý. Ak vás trápia suché vlasy bez lesku, olivy, slnečnicové jadierka, arašidy alebo samotný olivový či slnečnicový olej sú správnou voľbou. Stačí čajová lyžička týchto olejov denne, s jedlom alebo samostatne a lesk je späť.

 

6. FAZUĽA

fazuľa

Fazuľa je zdrojom vitamínu E, ktorý má účinok antioxidantu a pomáha zvyšovať cirkuláciu krvi pokožky. Opäť teda potravina so silným vplyvom na vypadávanie vlasov. Okrem toho fazuľa ako aj ďalšie strukoviny napr. šošovica, obsahuje aj železo, zinok a biotín, ktoré napomáhajú rastu a pevnosti vlasov.

 

Nezabudnite aj na dostatočný príjem vody, ktorá vaše vlasy obohacuje o živiny a správne nastaví váš vnútorný systém. Vďaka výživnej a správnej strave sa vám nie len podarí dosiahnuť výsledok zdravých a okúzľujúcich vlasov, ale rovnako sa budete cítiť aj sviežo a plné energie. Veríme že naše TIPY na nápomocné potraviny vám pomôžu, a teda hor sa do zmeny jedálnička.

Váš tím inVlasy.sk