Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Rozhodla si sa pre dúhové vlasy? Na čo si dať pozor

Dúhové vlasy sa čoraz viac stávajú populárnym trendom. Kým prednedávnom boli ešte doménou skôr punk rockerov, dnes sú už veľmi vyhľadávané a to nielen medzi celebritami.

dúhové vlasy

Dúhové farby vyzerajú na fotografiách úchvatne. Hlavne v lete vynikajú a skvelo dopĺňajú outfit. Niet divu, že očarili množstvo žien po celom svete. Kým sa naisto rozhodneš aj ty pre dúhové vlasy, mala by si zvážiť niekoľko negatívnych faktorov.

Sedia skvele na blond farbe

Ešte na začiatku mysli na podklad – všimni si, že všetky ženy na fotkách majú pôvodné svetlé blond vlasy. Ak si na hnedé vlasy dáš modrú farbu, môžeš tým docieliť napríklad nechcený zelený odtieň. Najvhodnejšie je zosvetlenie vlasov a následné nanesenie dúhových farieb.

Rýchle vymývanie

Dúhové farby sa ti vymyjú skôr ako ktorékoľvek iné – s tým by si mala počítať. Po niekoľkých umytiach dochádza ku strate intenzity a sýtosti farby. Potom môže ostať na hlave nepekný odtieň a bude ťažké dotiahnuť farbu do pôvodného stavu.

Zver sa do rúk profesionála

Ak si premýšľala nad domácim farbením, zabudni hneď na to. V tomto prípade je nevyhnutné vyhľadať odborníka. On zvolí ten správny odtieň a tiež aj kvalitné prípravky, aby nedošlo k poškodeniu a k neželaným výsledkom. Ak nechceš smútiť pri pohľade do zrkadla alebo chodiť s odpudivou hlavou, radšej si priplať a nájdi profesionálneho kaderníka.

Vždy upravené

Bez úpravy dúhové vlasy nevyzerajú veľmi pekne. Preto si vyžadujú aj určitý čas na úpravu, aby si nedosiahla opačný efekt. V prípade obyčajného copu strácajú efekt a pôsobia nevkusne.

dúhový účesZdroj foto: boredpanda.com