Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Maturity bez stresu: Ako ich zvládnuť s úsmevom?

Maturity bez stresu: Ako ich zvládnuť s úsmevom?

Na maturitu sa treba dobre pripraviť a nebrať ju na ľahkú váhu. Nie nadarmo sa hovorí, že ide o skúšku dospelosti. Už niekoľko dní pred skúškou sa môže objaviť stres a my ti poskytneme niekoľko rád, ako sa ho veľmi rýchlo a jednoducho zbaviť.

príprava na maturity

Správne rozdelený čas na štúdium a oddych

Posledné dni pred skúškou je dôležité rozdeliť si čas najlepším možným spôsobom a vyčleniť si priestor aj na oddych. Nenechávaj si na učenie posledný deň a radšej zvoľ voľnejšie tempo.

Miesto konania skúšky

Vopred si zisti miesto konania skúšky, aby si vedela, aké časové rozpätie je potrebné na presun. Vyhneš sa tak ráno zbytočnému stresu a nervozite.

Dopraj si relax

Najlepšie je dopriať si deň pred skúškou oddych a venovať sa záľubám alebo ísť niekam do prírody, poprechádzať sa a vyčistiť hlavu.

Všetko maj prichystané už vopred

Nachystaj si oblečenie, doklady, písacie potreby a iné potrebné pomôcky vopred, aby ti nič nechýbalo. Ulož si ich na jedno miesto a na druhý deň všetko nájdeš spolu pokope.

Relaxačný kúpeľ

Večer pred skúškou si dopraj relaxačný kúpeľ, ktorý ťa úplne uvoľní od napätia a množstva myšlienok kolujúcich hlavou.

Choď spať včas

maturity s úsmevom

Nechoď spať veľmi neskoro, únava zvyšuje stres. Aj tak sa už nestihneš toho veľa naučiť. Dostatočný spánok ti pomôže k udržaniu psychickej pohody a výkonnosti počas celej skúšky.

Aj jedlo hrá rolu

Pred náročným dňom sa vyhýbaj ťažkým mastným jedlám a dopraj si radšej niečo ľahšie a zdravšie. Nezabudni dodržiavať pitný režim. So sebou si môžeš vziať na povzbudenie cereálnu tyčinku, oriešky a neperlivú minerálku.

Deň „D“

V deň D si dopraj výdatné raňajky plné ovocia a vitamínov. Pred skúškou sa poriadne zhlboka nadýchni, zadrž dych, vydýchni a opäť zadrž dych, Zopakuj niekoľko krát a stres by mal z teba opadnúť. Ver si a nepodceňuj sa. Nepripúšťaj si žiadne pesimistické myšlienky. Už pozitívne myslenie je polovicou úspechu!

Zdroj foto:www.pexels.com