Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Leto za dverami: Ako sa dostať za 3 týždne do formy?

Pomaličky sa blížia dovolenky, festivaly, opaľovanie, kúpanie v bazénoch, no stále ti k tomu niečo chýba? Aj za krátky čas môžeš ešte zapracovať na svoje postave a dodať si množstvo pozitívnej energie. Nezúfaj a začni s nami ešte dnes!

fitness žena

Základom je vytrvalosť

Ak chceš vyzerať v plavkách skvelo, je najvyšší čas začať niečo robiť. Prvé dni budú ťažké, najmä ak si doteraz nič nerobila a jedla vo väčšom množstve. Vydrž to! Telu stačia prvé dva týždne, aby si navyklo na cvičenie a bude si ho samo pýtať.

Aeróbne aktivity si dávkuj aspoň 3-4x do týždňa. Ak potrebuješ zhodiť najmä zo stehien, pomôže ti s tým najrýchlejšie plávanie.

Zázrak menom HIIT tréning

Vyskúšaj napríklad tabatu - je vhodná pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť prebytočných kíl a majú pevnú vôľu. Stačí ti na to aj 15-20 minút denne. Jej základný princíp je zvýšenie anaeróbnej a aeróbnej kondície súčasne. Podstatou je cvičenie istého cviku 20 sekúnd,10 sekúnd oddych a potom nasleduje opakovanie niekoľkokrát po sebe. Na youtube nájdeš množstvo vynikajúcich videí.

Jedz 5x denne v menšom množstve

raňajková miska

Je veľmi dôležité jesť pravidelne a v menších porciách. Pokojne si stiahni špeciálnu aplikáciu alebo si zapisuj do denníka, čo si v daný deň zjedla. Budeš mať tak prehľad o tom, koľko kalórii si počas dňa prijala.

Do svojho jedálnička by si mala zaradiť potraviny ako sú celozrnné výrobky, ovsené vločky, mliečne výrobky, chudé mäso, ryby, strukoviny, listovú zeleninu, chia semienka, orechy. Bielu múku a pečivo nahraď celozrnnými. Takisto aj ryžu, cestoviny. Vyhýbať by si sa mala alkoholu, sladeným nápojom, fast foodom, polotovarom a cukru.

Porcia zeleniny a ovocia ku každému jedlu

Ku každému jedlu by si mala zaradiť aspoň jednu porciu ovocia alebo zeleniny. Ovocie v doobedňajších hodinách, zeleninu zase v popoludňajších. Ráno nezabudni vypiť pohár vody na lačno a tiež počas dňa by si mala vypiť aspoň 1-2 litre vody.

Nemusíš sa vzdať sladkého

Začať sa zdravo stravovať, neznamená úplne vynechať sladké jedlá. Dnes na internete nájdeš veľké množstvo zdravých receptov, v ktorých je nahradená múka, cukor alebo smotana „ľahšou verziou“. Napríklad ovsená kaša na sladko alebo mug cake ako raňajky, desiata v podobe kocky vysokopercentnej tmavej čokolády, obed banánové palacinky alebo mnohé iné. Stačí pohľadať a určite nájdeš skvelé recepty.

Zdroj foto: pixabay.com