Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Leto vlasy zaťažuje! Ako im pomôcť?

Milé slečny,
leto je pre mnohé z nás najobľúbenejším ročným obdobím. Dni voľna plné slnka, kúpania, opaľovania, oddychovania či horúce nočné grilovačky alebo párty v clube s priateľmi. To všetko na lete milujeme. Dôležité je však popri tom nezabúdať na to, že práve toto krásne počasie, silné slniečko, chlórová či morská voda a vietor dávajú našim vlasom výrazne zabrať. Pri nedostatočnej alebo zanedbanej starostlivosti sa naše zdravé vlasy môžu počas týchto mesiacov ľahko premeniť na kopu sena a to predsa nemôžeme dopustiť. Poďme sa teda pozrieť na pár tipov, ako tomu predísť.

UV žiarenie predstavuje pre naše vlasy najväčšiu hrozbu. Nedostatočná ochrana môže spôsobiť, že slnečný lúč prenikne cez ochrannú vrstvu vlasu a naruší jeho vnútornú štruktúru. Práve táto skutočnosť spôsobí, že sú vlasy suché, lámavé a bez lesku.

Naša rada znie: na leto sa zásobujte poriadnou výbavou vlasovej kozmetiky ktorá obsahuje UV filter.Tieto prípravky obalia vlas a dodajú mu výživné látky, ktoré zabránia nadmernému vysušeniu. Rovnako je dôležité dopriať svojim vlasom častú hydratáciu. Ak máte vlasy v lete často suché, nebojte sa siahnuť aj po klasickom olivovom oleji, ktorý vmasírujete do končekov a necháte pôsobiť.

To, že častejší pobyt na slnku počas leta našim vláskom neprospieva sme si už povedali. Môžeme im však v tomto boji pomôcť aj inou formou ako vlasovou kozmetikou. Tak ako si v tieni rady oddýchneme mi, tieň je blahodarný aj pre naše vlasy

Naša rada znie: zvoľte trendy módne doplnky - klobúky či šatky. Nie lenže si vaše vlasy oddýchnu od slnečných lúčov, ale týmto kúskom ozvláštnite aj svoj plážový outfit a neujdete pohľadom mnohých mužov ;)

A na záver pár praktických rád:

  • Nezabudnite svoje vlasy opláchnuť pod čistou vodou po každom kúpaní v morskej alebo chlórovej vode. Odstránite tak zachytenú soľ, piesok či chlór.
  • Nezaťažujte svoje vlásky zbytočným fénovaním. V lete je vzduch dostatočne teplý a suchý, doprajte im preto radšej voľné vysušenie

Veríme, že naše rady vám pomôžu prežiť krásne leto so zdravými vlasmi. Ak máte pre nás aj vy svoje overené tipy, neváhajte sa s nami o ne podeliť na našej Facebook stránke. Tešíme sa na ne.

Tím inVlasy.sk