Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Leto už klope na dvere: Priprav naň svoje telo včas

Leto je už v plnom prúde a teba trápi že stále nie si fit? Chceš si na poslednú chvíľu vyformovať postavu do plaviek? Začni už teraz a neodkladaj to na zajtra!

bazén

Pitný režim je nevyhnutný

Najlepší nápoj, ktorý svojmu organizmu môžeš dať, je čistá voda. Dospelý človek by mal vypiť 1,5 až 2 litre denne a počas letných mesiacov ešte viac. A pitný režim nedobehneš ani čajmi alebo kávou. Maj to na pamäti! :-)

pitný režim

Sladené nápoje nechaj v obchode

Zabudni na sladené vody, ochutené alebo iné nealko nápoje. Dopraj si ich len vo výnimočných situáciách.

Zaraď do svojho denníčka pohyb

Behaj, skáč, cvič, prechádzaj sa. Bez pohybu zázraky nečakaj.
TIP: Posilňuj brucho! A prirodzene. Mysli na to, nech je stále zapojené. Keď sa naťahuješ z gauča pre ovládač, keď upratuješ napríklad topánky do botníka. Aj chrbát ti bude vďačný!

Nestíhaš cvičenie? Pomôcť môže rýchla chôdza

Pre zdravé a hlavne trvalé chudnutie je ideálne pravidelne a vyvážene jesť. Všetko potom kombinovať s aktívnym pohybom najlepšie trikrát týždenne. Ak nemáš čas si zájsť zacvičiť, zapoj do denného programu aspoň 40 minút rýchlej chôdze. Uvidíš, že sa na prvom letnom slniečku nebudeš hanbiť vyzliecť do plaviek.

Premýšľaj nad jedlom

Poriadne sa naraňajkuj! Najneskôr do hodiny po prebudení. Vyvážené raňajky a desiata v podobe ovocia sú základ!

Ovocie a zelenina

Jedz denne minimálne dve porcie zeleniny a ovocia! Napríklad hrsť cherry paradajok spolu s raňajkami a papriku s večerou. Ovocie je najlepšie jesť doobeda. A nezabúdaj na dostatok vlákniny.

ovocie a zelenina

Naordinuj si spánok

Spi minimálne osem hodín denne! Dokonca aj v spánku sa chudne, keď je všetko dobre naštartované, a vďaka predchádzajúcim štyrom pravidlám.

Dopraj starostlivosť celému telu

Väčšinou dbáme na určité časti tela, ktorým venujeme väčšiu pozornosť ako tým ostatným. Preto by si nemala zabúdať aj napríklad na chodidlá, alebo na pery!

S opaľovaním pomaly

Opaľuj sa radšej postupne. Pokožka si musí zvyknúť na slnku a mohla by sa rýchlo spáliť. Začni pri 15 minútach a potom môžeš postupne zvyšovať. Prvé dni môžeš naniesť menšiu vrstvu samopaľovacieho krému, aby to pre pokožku nebol veľký šok.

POZOR!

Ak ťa čaká dovolenka all inclusive, plná gurmánskych zážitkov, miestnych špecialít, vína, alkoholu a koktailov, leňošenie na pláži a slnenie - tvoja váha po návrate bude pravdepodobne vyššia, než dnes a cvičenie by tak nemalo význam.

Preto na dovolenke do svojho plánu zaraď pohyb. Hodina plávania denne je minimum. A navyše väčšina hotelov obsahuje fitness centrá, alebo si môžeš ráno privstať a ísť si zabehať. Tvoje telo ti bude vďačné a navyše budeš stále vyzerať v plavkách super aj po návrate.

dovolenka zdroj foto: pixabay.com