Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Daj STOP vypadávaniu vlasov!

Trápi ťa padanie vlasov? Je pre teba česanie nočnou morou? Potom si na správnej adrese!

vypadávanie vlasov

Či už sú tvoje vlasy dlhé, krátke, vypadávanie je prirodzeným javom. Príčinou nadmerného vypadávania vlasov môže byť všeličo. Tou najbežnejšou je stres a keď nie je možné ho zredukovať, treba aspoň vlasom dopriať starostlivosť zvonku ale aj zvnútra. Môžete používať špeciálne séra alebo vodičky, ktoré aplikujte na korienky vlasov aj s masážou. Tá napomáha aj ku rýchlejšiemu rastu vlasov.

Väčšina ľudí stratí od 50 až 100 vlasov každý deň, v dňoch, kedy si umývajú vlasy, ľudia môžu stratiť až 250 prameňov.

Zázračné zábaly proti padaniu vlasov

KOKOSOVÉ MLIEKO

Potrebuješ: trochu kokosového mlieka

Postup: nanes si na vlasy kokosové mlieko, môžeš napríklad použiť štetec na farbenie vlasov. Potom si vlasy zabaľ do fólie a následne do uteráka a nechaj pôsobiť po dobu asi 20 minút. Ideálne je si napríklad pripraviť kokosové mlieko doma. Ako na to sa dočítaš neskôr. Po prejdení času aplikácie kúry, si opláchni vlasy studenou vodou. Následne ich umy so šampónom.
Tento proces môžeš opakovať raz týždenne.

Prečo to funguje

Kokosové mlieko je bohaté na vitamín E a tuky, ktoré pomáhajú hydratovať vlasy a udržať ich zdravé. Mlieko je bohaté na draslík, ďalšie dôležitou zložkou pre rast vlasov. Tiež obsahuje antibakteriálne vlastnosti, ktoré chránia vlasy pred poškodením.

Ako si vyrobiť kokosové mlieko v pohodlí domova?

Návod nájdeš TU.

ALOE VERA

Druhým pomocníkom v boji proti padaniu vlasov je čarovná rastlina Aloe vera.

aloe vera

Potrebuješ: list z rastliny Aloe vera

Postup: rozrež list a votri gél z Aloe vera do vlasov. Pred aplikáciou by si mala mať umyté vlasy. Vmasíruj gél do pokožky hlavy krúživými pohybmi. Nechaj to 15 minút pôsobiť a potom opláchni studenou vodou.
Tento postup opakuj trikrát týždenne, najlepšie ráno potom, čo si si umyla vlasy.

Prečo to funguje

Aloe vera zohráva kľúčovú úlohu pri vyrovnávaní hladiny pH pokožky hlavy a vlasov. To preniká hlboko do pokožky hlavy a vlasov, a tým podporuje rast vlasov.

foto: http://www.stylecraze.com