Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Daj STOP suchým vlasom v zime!

Teplota vonku klesá a ty máš pocit, že tvoje vlasy sa pomaly menia na suché, bez známok lesku a vitality? A akoby to nestačilo, v zime nosíme čiapku, zimné svetre, ktoré vlasy ešte aj zelektrizujú. Ako proti tomu bojovať?

suché vlasy v zime

Hydratuj nielen zvonku!

Okrem vonkajšej hydratácie, ako základ by si nemala zabúdať na pitný režim. Telo potrebuje hydratáciu bez ohľadu na to, aké počasie je vonku. V prvom rade je teda dôležité, aby bol organizmus hydratovaný.

Nepoužívaj horúcu vodu

Kúpeľ s horúcou vodou znie síce po chladnom dni skvele, ale môže pohltiť všetku vlhkosť z tvojich vlasov. Vždy používaj len letnú alebo teplú vodu na umývanie vlasov. Dlhé vystavovanie vlasov horúcej vode spôsobí, že tvoje vlasy sa premenia na drsné alebo krehké.

Ošetrenie horúcim olejom

olej na vlasy

Suché vlasy sú nepríjemné, ale iste vieš, že v zime sú vlasy ešte dvakrát viac suchšie. Ošetrenie horúcim olejom pomôže oživiť vlasy. Môžeš si vybrať akýkoľvek prírodný olej ako kokosový olej, olivový olej, jojobový olej, mandľový olej atď. Aby si dôkladne ošetrila suché a krehké vlasy, môžeš tiež použiť zmes týchto prírodných olejov. Jednoducho daj lyžicu z každého oleja na panvicu a zohrej na miernom ohni na niekoľko minút a aplikujte na pokožku hlavy a hlavne na suché končeky. Nechaj ju pôsobiť30 minút až 1 hodinu a umy šampónom - podľa potreby aj dva razy po sebe.

Zabudni na chémiu, postačí ti chladnička!

Chladné zimy spôsobujú, že naša pokožka hlavy je extrémne suchá a vlasy veľmi rýchlo strácajú vlhkosť kvôli suchému podnebiu. Aby si tomu zabránila, môžeš vyskúšať jednu z domácich masiek na vlasy.

Banán a avokádo

avokádová maska na vlasy

Táto kombinácia je najlepšia na hydratáciu suchých vlasov, pretože banán pomáha zlepšiť pružnosť vlasových prameňov, zatiaľ čo avokádo je dobre známe svojou hydratačnou schopnosťou. Táto kombinácia má pozitívny vplyv aj v boji s vypadávaním vlasov.

Tip: Pridaj jeden zrelý banán a dva avokáda do misy a premiešaj ich tak, aby si vytvorila hladkú pastu. Môžeš pridať aj malé množstvo olivového oleja do zmesi. Túto zmes aplikuj na pokožku hlavy a nechaj pôsobiť 20-30 minút. Opláchni ju jemným šampónom, a nezabudni, pri umývaní nepoužívaj horúcu vodu.

Bielka urobia s vlasmi zázrak

Vajíčka sú tiež známe tým, že pomáhajú vlasom dodať lesk a posilniť ich. Suché vlasy nevyzerajú na pohľad dobre a veľmi ľahko padajú. Ak chceš zachovať vlhkosť vo vlasoch, vyskúšaj vaječné bielky. Môžeš použiť aj šampón obsahujúci vajíčko.

Tip: Zmiešaj 2 bielky v miske a pridaj do nej niekoľko kvapiek vody. Zmiešaj túto zmes vaječného bielka a vody tak, aby si vytvorila penu. Aplikuj ju potom na pokožku hlavy a jednotlivé pramene vlasov. Po 30 až 40 minútach opláchni jemným šampónom.

Akú domácu masku používaš ty? Daj nám vedieť! :)

Zdroj foto:www.pixabay.com