Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako sa raz a navždy zbaviť lupín z vlasov

Aj ty snežíš? Letné dni dávajú našim vlasom poriadne zabrať. Ak ešte k tomu pravidelne chodíš do bazénov alebo k tomu prirátame dovolenku pri mori, výsledkom je neželaná vysušená pokožka. A tej sa len tak ľahko nedá zbaviť.

boj s lupinami

Najlepšie domáce recepty

Boj s lupinami je síce niekedy na dlhé trate, no s našimi tipmi sa ti ich určite podarí rýchlo zbaviť! Dokonca všetko, čo potrebuješ na ich odstránenie, nájdeš aj doma v kuchyni.

Aloe Vera

aloe vera

Tento zázrak – presnejšie povedané gél z aloe vera si naneste na pokožku hlavy aspoň 20 minúťpred sprchovaním. Nechajte pôsobiť a nakoniec umyte vlasy šampónom.

Olivový olej

Olivový olej je takisto známym ľudovým liekom na lupiny. Približne 10 kvapiek oleja si vmasíruj do pokožky a nechaj pôsobiť cez noc (zakry si ich napríklad fóliou alebo kúpacou čiapkou). Ráno poriadne umy šampónom.

Citrónová šťava

citrón Citrón dokáže udržať pH pokožky. Použiť ho môžeš hneď niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie je pridať pár kvapiek do šampónu. Iná možnosť je napríklad opláchnuť si vlasy citrónovou šťavou na záver umývania.

Tymián

Bylinka, známa vďaka protizápalovým účinkom, ti pomôže aj pri boji s lupinami. Sušený alebo čerstvý tymián zalej teplou vodou (nie vriacou!) a oplachuj si vlasy týmto odvarom každý druhý deň.

Kokosový olej

kokosový olej

Kokosový olej ma veľa využití. Pomôcť môže aj v tomto prípade. Vmasíruj si pár kvapiek do pokožky a nechaj hodinu pôsobiť. Potom poriadne umy vlasy ako zvyčajne.

Jogurt s čiernym korením

Čierne korenie obsahuje vysokú kombináciu zinku a selénu, vďaka čomu sa používa v boji proti lupinám v Indii už dlhé roky.

Zmiešaj 2 čajové lyžičky korenia s malou šálkou bieleho jogurtu a nanes do vlasov. Nechaj pôsobiť 1-2 hodiny a umy jemným šampónom. Táto zmes je skvelou náhradou za kondicionér.

Tip: Vyskúšať môžeš aj samotný jogurt bez korenia, kúru opakuj potom 2x týždenne.

Vymeň šampón

Príčinou lupín môže byť aj nesprávne umývanie vlasov. Uškodiť môže napríklad veľké množstvo šampónu a balzamu alebo používanie šampónu s množstvom pridaných chemických látok. V niektorých prípadoch môžu škodiť aj šampóny práve na odstránenie lupín.

Tip: Skús častejšie meniť šampóny. Aj používanie toho istého šampónu dlhodobo môže byť príčinou vzniku lupín.

Zdroj foto: pixabay.com