Zažiarte dokonalým účesom vďaka CLIP IN

Ako oživiť vlasy po lete?

Túžiš po krásnych jemných vlasoch, no z tvojej korunky krásy sa stala slama? Pre dosiahnutie výsledného efektu ti bude stačiť len pár základných ingrediencií z kuchyne!

vlasy po lete

Keď nechceme skrátiť dĺžku vlasov

Nové módne trendy predstavujú drsný styling a namáhanie vlasov, ktoré spôsobuje ich vysúšanie a štiepenie. V lete navyše prichádzajú do styku najmä so slnkom, vodou, pieskom, ktoré ich nadmerne vysušuje. Vlasy si doslova pýtajú extra starostlivosť, túžia po „hýčkaní“.

Zázraky môže spraviť pár kvapiek oleja, ktoré im navráti lesk a v prípade, že ťa už nebavia kozmetické výrobky plné chémie, môžeš siahnuť po prírodnej ceste. Dokonca ťa to nevyjde skoro nič – všetky ingrediencie nájdeš totiž doma v kuchyni.

Olej, vajíčka, soľ, ocot, cesnak, cibuľa, citrón, pivo, alkohol, jogurt alebo avokádo - to nie je nič, čo by si doma nenašla. Bohaté zdravé a krásne vlasy nič iné nepotrebujú. Svoj prírodný kokteil si môžeš namiešame sama podľa potreby a vlastného výberu, hlavne podľa toho, čo chceš dosiahnuť.

Pivo pre lesknúce sa vlasy

Klasické pivo je starý známy prostriedok pre lesk vlasov. Vie našim vlasomdodať objem, a okrem toho si dokonca svoje krásne vlasy môžete pivom postriekať aj namiesto štandardného tužidla. Tuženie najvyššieho stupňa to nebude, ale mnohým z nás to postačí.

pivo pre lesknúce sa vlasy

Skvelá výživa a regenerácia vlasov

Rozmixované či rozdrvené avokádo je skvelé do masiek pre vlasy i vlasovú pokožku. Vyživí ich do hĺbky – až k vlasovej pokožke, vlasy zase naopak regeneruje. Získajú vďaka nemu jemnosť, vitalitu, lesk a väčšiu flexibilitu. A práve to sú základné predpoklady pre krásne vlasy. Avokádo je pre vlasy skutočne vynikajúcim pomocníkom.

avokádo

Zázračná maska z medu

Táto maska môže mať dve varianty, buď k 2 lyžičkám medu pridáte olivový olej a necháte na vlhkých vlasoch pôsobiť, alebo k medu pridáte 2 vaječné žĺtky. Pôsobiť by mala minimálne 30 minút.

Tip: Prvá pomoc pre extra vysušené vlasy

Potrebuješ 1 lyžicu medu a polovicu pohára plnotučného mlieka. Mlieko môžeš nahradiť aj smotanou (aspoň 10% tuku). Vymiešaj a vmasíruj do pokožky hlavy, nechaj pôsobiť minimálne 15-20 minút. Potom riadne umy šampónom.

V prípade neposlušných až strapatých vlasov vyskúšaj toto:

Po umytí vlasov šampónom ich opláchni vopred pripravených roztokom (1 lyžica medu na 1 liter vody). Keď túto procedúru budeš pravidelne opakovať, docieliš hodvábne jemné vlasy. Med je výnimočný aj svojimi hydratačnými účinkami, vďaka čomu sa ti budú vlásky aj lepšie rozčesávať.

med zdroj foto:pixabay.com